retort terug. De eerste hoeveelheden werden uitgeperst, ten einde de olie te verwijderen , de laatste nogmaals gedestilleerd , ten einde ze eveneens zoo kleurloos mogelijk te verkrijgen , waarna zij door omkristallisering uit benzol en soms door sublimatie in zuiveren staat werd verkregen.

Anthracen zondert zich uit hare oplossingen af in kleurlooze schubben , die gewoonlijk zeer klein zijn. Die uit alcohol waren gewoonlijk de beste en bezaten nog inde vloeistof een schoonen atlasglans, die zij bij droogen gedeeltelijk verloren. De uit benzol verkregen kristallen waren eenigzins korrelig en niet schoon. Door sublimatie werd de anthracen bekomen in dunne naar naphthalin gelijkende blaadjes, doch kleiner en niet zoo glanzend. Zij is zuiver zijnde smakeloos. Bij de gewone temperatuur is zij niet vlugtig, maar zij vervlugtigt eenigzins in het waterbad en sublimeert gemakkelijk bij hoogere temperatuur. Zij smelt bij 213° tot eene doorschijnende , kleurlooze vloeistof, die bij afkoeling tot eene bladorige kristallijne massa vast wordt en destilleert onveranderd bij hoogere temperatuur. Zij is onoplosbaar in water, weinig in alcohol, iets meer in aether, benzol en vlugge oliën. De alcaliën werken er niet op, maar zwavelzuur lost ze met groene kleur onder vorming vaneen sulpho-zuur op. Salpeterzuur, zelfs matig verdund zuur, werkt snel er op. Chlorium en bromium vormen substitutie-produkten. De analyse leverde als formule C2B HlO. Behalve de formule heeft de anthracen al de overige eigenschappen gemeen met de door Fritsche (Journ.f.pr. Chemie LXXIII, 282j uit de steenkolenteer daargestelde koolwaterstof en is daarmede identisch. De pikrinzure verbindingen van beiden zijn volkomen identisch en bezitten eene schoone robijnroode kleur, waardoor zij zich onderscheiden van de gelijke verbinding van andere koolwaterstoffen. De analyse der anthracen-verbinding leidde tot dezelfde formule. C2B HlO, Cl2 H3 (JSTO4)332.02. De anthracen wordt door koud salpeterzuur slechts weinig aangetast; bij koken tast zelfs matig verdund zuur ze spoedig aan, en levert produkten, welker zamenstelling afhangt van de hoeveelhei van het zuur en den duur der inwerking.