Welke zijn voortgekomen uit stekken, door dr. Crüger be-Zorgd, inde koninklijke tuinen te Kew zien.

Men heeft eveneens Myrospermum-peulen, waarvan het achter- of gevleugelde gedeelte afgebroken is, van Venezuela op de tentoonstelling gezonden. Deze zijn niet vergezeld door opgaven, behalve dat zij Sereipa genoemd worden en afkomstig zijn uit de provincie Guayana. Naauwkeurige beschouwing heeft geleerd, dat zij het produkt zijn van twee soorten; de kleine peulen, zoo als het schijnt van M.frutes-c* Jacq., de grootere van eene andere species, die ik echter nog niet bepalen kan. Mama. Daar zeer weinige pharmacologen eene andere soort van deze droogerij gezien hebben, als die, welke afkomstig is van de manna-esch (Fraxinus Ornws L.), zoo is het van bijzonder belang, op deze tentoonstelling minstens vier andere soorten van manna te vinden, namelijk: X. Eiken-manna. S. 11. Mal tas s van Smyrna heeft, onder verschillende andere belangrijke droogerijen, eene suikerachtige zelfstandigheid hier heen gezonden, onder den Uaam van Biarbekir-Manna, waaromtrent hij de volgende mededeeling heeft bezorgd. Deze manna vindt men op de Waden van den dwerg-eik, waarvan zij door de landlieden Wordt ingezameld, die ze in plaats van boter bij hunne spijlen gebruiken, en die er geene purgerende eigenschappen san toeschrijven , ten minste niet, zoo lang zij verschis. Deze öianna is in veel grooter hoeveelheid op de hoornen voorbanden na nevelachtig weder, dan op eenigen anderen tijd. Met monster van eiken-manna op de tentoonstelling, stelt Oene vochtige, maar vaste massa daar van aaneengebakken tranen. De smaak is suikeraehtig en aangenaam. 2. Bucabyptm-manna. Van deze zelfstandigheid, welke in den vorm van kleine, ronde, dofwitte massa’s op de bladen en jonge takken van Eucalyptus viminalis Labill. gevonden Wordt, zijn verschillende monsters op de tentoonstelling Aanwezig. De uitzweeting , welke het gevolg van de steken ran insekten is, heeft het overvloedigste plaats inden voorzomer, wanneer de manna als eene doorschijnende, op