Vergiftiging door iodetum ferrosum en bittere amandelen.

De geneesmiddelen welke acidum prussicum bevatten, kunnen, zoo als bekend is, met andere zelfstandigheden (kwik- en ijzerbereidingen) vergiftige verbindingen van bijzondere werkzaamheid vormen. Dr. Toscani vermeld een geval, waarin hij syrupus iodeti ferrosi aan een meisje van 5 of 6 jaren had voorgeschreven en dat daarbij twee koekjes, waarin biiter-amaudelolie was, had genuttigd. Een uur daarna gaf de moeder van het kind eene lepel van de syr. iodeti ferrosi. Na verloop vaneen uur ondervond het kind benaauwdheid , hardpijn, angst. Na het gebruik van eenig voedsel ontstond braking en werden de verontrustende verschijnselen opgeheven. ('Gazette médicale de Lyon.') Over de quantitatieve bepaling van den aether aceticusj door Apotheker Feldhaus. Men kan de gemakkelijke ontleedbaarheid van den acetas aetbylicus door bijtende baryt aanwenden voor zijne quantitatieve bepaling. Men lost namelijk de aether op in water en ontleedt ze door bijtende baryt, neemt den overvloed van baryt door koolzuur weg en praecipiteert de gevormde acetas baryticus door zwavelzuur, 1 Aeq. sulphas baryticus vertegenwoordigt 1 Aeq. azijnaether. De omzetting van den azijnaether met barythydraat in alcohol en acetas baryticus is eene zuiver scheikundige reactie. Eene oplossing van acetas baryticus wordt door gasvormig koolzuur niet veranderd , bijtende baryt daarentegen in koolzure baryt, die volgens Eresenius in 15,000 deelen water en nog minder in zout-oplossingen oplosbaar is. De bicarbonas wordt door verhitting der waterige oplossing tot koken toe in carbonas omgezet.