Soms bevat het zout ook nog nikkel en kobalt; om het hiervan te zuiveren, bereidt men eerst sulphuretum manganosum dooreen weinig der oplossing dooreen alcalisch sulphuretum te praecipiteren en men voegt vervolgens bij het kokende vocht bij kleine gedeelten sulphuretum manganosum, tot dat het zijne rozenroode kleur behouden heeft. Het nikkel en kobalt worden dan als zwart sulphuretum gepraecipiteerd. Hulplos zincicus. Behalve ijzer en koper dat dit zout uit den handel bijna altijd bevat, is er ook wel mangaan in aangetroffen. De beide eerste metaalzouten werden op de beschreven wijze volkomen verwijderd. Het mangaanzout wordt dooreen stroom van chlorium door eene oplossing

van het zout, waarin carbonas zincicus gesuspendeerd is te drijven, inden staat van peéoxyde geprecipiteerd. SulpJm mpricua. Het koperzout van den handel bevat dikwijls ijzerzout, dat gemakkelijk op de beschreven wijze verwijderd wordt, want de carbonas cupricus praecipiteert volkomen de ijzerzouten. (Journal de Pharmacologie , Aoüt. 1863.) Een nieuw reagens van tinoxydul en arsenigzuur; door Terr ei 1. Tinoxydul in potasch opgelost heeft de eigenschap om eene oplossing van tartras cuprico-kalicus eveneens als druivensuiker te reduceren. De gevoeligheid van dit reagens is buitengemeen, sporen van tinoxydul zijn voldoende om een zeer merkbaar praecipitaat van koperoxydul voort te brengen. Men gaat op de volgende wijze te werk: De oplossing van tinoxydul (tinchloruur) wordt met eene geringe overvloed van potasch behandeld, zoo dat het aanvankelijk gevormde praecipitaat weder volkomen opgelost is. Men voegt dan eene oplossing van tartras cuprico-kalicus er bij en verhit tot koken. Er ontstaat dadelijk een overvloedig praecipitaat van koperoxydul. Zelfs al waren er slechts sporen van tinoxydul inde vloeistof, zoo verzamelt zich het praecipitaat, 3e. S. 5e J. 20