ontwerpen vaneen tarief voor scheikundige analysen. Het hoopt dat deze zaak, door de ervaring van meer bevoegden voorgelicht, tot stand zal komen.

Belangrijk was voor de Maatschappij het afgeloopen jaar door het indienen der geneeskundige wetten. De meerderheid der Departementen, zich vereenigd hebbende met het gevoelen van ons Departement, omtrent het wenschelijke van een tweede of nader adres aan de 2de Kamer der Staten- Generaal, werd het inde gelegenheid gesteld, deszelfs bedenkingen omtrent de voorgestelde wetten aan het Hoofdbestuur te doen kennen. Het heeft van die gelegenheid gebruik gemaakt en dezelve uitvoerig medegedeeld. Het Departement betreurde het, dat er redenen bestonden, die het niet wenschelijk maakten, het aangeboden adres op dezelfde leest te schoeijen, als de vroegere zoo zeer geprezene. Het oogenblikkelijk belang moge zulks gevorderd hebben , maar of zij en de Pharmaeie daarmede voor de toekomst gebaat zullen zijn, betwijfelt het temeer, daar de bedenkingen der Staten-Geueraal, voor zoo verre deze de Pharmaeie betreffen, getuigen dat slechts een beperkt getal leden eenige kennis bezit van het bedrijf van den apotheker en dezen gelijk stelt met een winkelier. Intussehen nog is de wet niet aangenomen en alle hoop op betere verordeningen nog niet vervlogen. Het Departement eindigt met den wensch, dat een volgend verslag getuigen moge van de vervulling dier hope, waardoor alleen de duur der Maatschappij bestendigd pn hare bloei vermeerderd zoude worden. DEÏAETEMENT ’s GEAVENHAGE. Het departement ’s Gravenhage heeft gedurende het verloopen maatschappelijk jaar het verlies te betreuren van de heeren T. D. Vrijdag Zijnen en P. Stutterheim, die overleden zijn, terwijl de heer Z. J. de Langen voor het lidmaatschap der Maatschappij heeft bedankt. Bene gepaste hulde, namens het Departement den heer