de spectroskoop waar bij 98, en de flaauwere bij 185 van de schaal, wanneer daarop de sodalijn zich bij 38 en de blaauwe strontiumstreep bij 93 vertoonde. (Alzoo zal, als Na op 50 en Sr op 104 staat, Ina op 110 en ln@ op 147 staan). Hierbij merken wij op, dat, wanneer een geschikt indiumpraeparaat inde vlam eener Bun se n’sche lamp gebragt wordt, deze helder violet gekleurd wordt, zoodat men de tegenwoordigheid van het indium reeds zonder spectroskoop onderkennen kan. De reductie van het oxyd op kool met soda voor de blaasbuis tot een‘wit, smeedbaar, op papier afkleurend metaal , Van eene lichtere kleur dan lood en tamelijk overeenkomend met tin, vroeger reeds waargenomen, heeft zich bevestigd. Het metaal lost onder gasontwikkeling in zoutzuur op en eene met de oplossing bevochtigde platinadraad vertoont inde spectroskoop de blaauwe streep zeer intensief, ofschoon zij schielijk verdwijnt. Behandelt men het metaal op zich zelf op kool met de blaasbuis , zoo geeft het, daar het vrij gemakkelijk smeltbaar is, een inde warmte donker geel, inde koude bleek stroogeel beslag, dat moeijelijk door middel der reductievlam is voort te drijven en daarbij aan deze laatste eene eigenaardige violette kleur mededeelt. Zij hebben steeds het oxyd met geelachtige kleur bekomen, hoewel het altijd nog sporen van ijzeroxyd bevatte. Het door ammonia gepraecipiteerde oxydhydraat is wit en slijmig, zoodat het aan de wanden van het vat aanhangt. Wordt wijnsteenzuur bij eene zure oplossing vau indiumöxyd gevoegd, zoo wordt daardoor zijne praecipitatie door ammoniak verhinderd. Wanneer bij het met ammonia verzadigd wijnsteenzuur zWavelammonium gevoegd wordt, zoo ontstond een volumineus wit, dooreen spoor ijzer zwak groenachtig gekleurd praecipithat. Potasch praecipiteert uit de zure oplossingen het hydraat in dezelfde gedaante en even zoo volkomen als ammoniak; koolzure soda praecipiteert eveneens vólkomen, maar meer kristalvormig; het bij de kookhitte bekomen witte