wordt de grootste hoeveelheid kleverig hars met vlugge olie verbonden er uit verwijderd, welke ligchaiuen de bewerking hinderen en het produkt veronl reinigen.

Het aeidum arlanthicum is kleurloos en kristalliseert gemakkelijk, is oplosbaar in water, alcoliol en vooral in aether. üe smaak is zuiver zuur en herinnert aan het citroen- en wijnsteenzuur Het vormt goed bepaalde zouten. De algemeene zaraenstelling der Matico wordt door de volgende reactien aaugeduid. De geweekte, getrokken en afgekookte vloeistoffen der Matico geven met ijzerzouten een zeer geleiachtig zwartgroenaehtig pruecipitaat, waarvan de looistof die het bevat niet die der galnoten is. De plant, hoewel behoorende tot de familie der pepers , bevat geen merkbare sporen van piperin. Eene tinctuur gemaakt met 50 grammen Matico en 250 grammen alcohol a 38#, levert een zwartachtig extract, dat opgelost in bij* tende potasch a 20°, vervolgens met water verdund en gefiltreerd, vooreerst een vocht levert, hetwelk resiuas kalicus bevat en vervolgens een onoplosbaar residu dat op het filirum blijft. Dit overschot met 100 grammen kokenden alcohol behandeld, staat daarvan slechts sporen van organische stoffen aan af, welke met aether behandeld, eene oplossing levert, welke geen spoor van kristallen terug laat» zelfs ouder het mikroskoop beschouwd. De reuk van bet gedestilleerde zweemt naar kamfer. Het vocht van 1 kilogram Matico met 3 kilogr. sulphidum carbon icum op het waterbad gedestilleerd, laat een z wart overschot terug dat bestaat uit vlugge olie en laars Dit door zwavel-koolstof bekomen extmct met geblusehte kalk vermengd en uiteen zandbid gedestilleerd, levert eene vlugge olie, en bovendien bespeurt uien langs de bovenwanden en aan den hals der ballon eenige zachte bruinachtige vlokjes, eenigzins op slecht gevormde kristallen gelijkende; maar dit resultaat is onvoldoende om de aanwezigheid van kamfer op eene bepaalde wijze aan te toonen. De Matico bevat geen zetmeel. Een afkooksel met óü