toe geaderd inden rand uitloopen. Men bemerkt tegen de basis der bladen talrijke, kleine onmiddellijk inden rand overgaande aderen. De onderzijde der bladen is bleekgroen , met verhevene lichter gekleurde aderen, welke echter overeenkomen met die der bovenvlakte wat hun aantal en hun verloop betreft. Daar zij zich'echter meer verdeden en in elkander loopen, zoo bekomt de ondervlakte een netadervormig aanzien. Deze aderen zijn een weinig behaard, doch dit wordt tusschen de mazen weinig opgemerkt. Het belangrijkste onderscheid tusschen deze nieuwe soort en onze gewone bestaat volgens Benll e y hoofdzakelijk daarin, dat de bladen in den handel minder vast zamenhangend voorkomen, eenigzius taai, grofvezelig, vandaar moeijelijker tot poeder te brengen zijn , dan de gewone Matico-bladen en dat de beharing der onderzijde veel flaauwer is dan bij de echte Matico , welker diagnose nog gemakkelijk gemaakt wordt door de quadratische voren van de oppervlakte der bladen. Overigens hebben vergelijkende onderzoekingen uitgemaakt, dat de bestanddeelen van beide de sóórten, alsmede hunne werking schijnen overeen te komen, waarom het voldoende is, te hebben aangetoond, dat ook van Arlanüte admca Miq. eene soort dezer droogerij inden handel komt. (Pharmaceutical Journal and Transact. 1864, V, p. 290.) Over Copal en eenige daaraan verwante harsen van Oost-Indië; door prof. Hen kei. Het onlangs medegedeelde over de copalsoorten van den handel van C. H. Worlée (1) heeft Henk el aanleiding gegeven daaraan een en ander toe te voegen, daar ¥orlée, bij overigens groote zaakkennis, dit onderwerp alleen uiteen mercantiel standpunt beschouwd heeft, dat in vele opzigten een ander is, dan dat wat door do meeste phar(l) Tijdschrift voor Wetensoh, Pharmacie, 1864, p. 142.