Capelle %. IJssel, 1 te Dordrecht, 3te Q-orinchem, 1 te Middelharnis, 1 te Maassluis, 3 te Scniedam eu 1 te Zierikzee. Bij de jaarlijksche bestüurs-verandering zijnde H.H. E. A. van der Burg en GK H. Eshuijs door de H.H. B. W. A. Vos en W. Eobertson Az. vervangen. Het bestuur is zamengesteld uit de heeren P. J.Haaxman President, W. Eobertson Az, Vice-president, P. Droogleever Eortuijn Secretaris, A, C. Oramer Thesaurier eu B. W. A, Vos. Eene gewensehte harmonie bestaat onder het bestuur en de leden, blijkbaar door de meerdere opkomst van leden welke vroeger zeer zelden de vergaderingen bijwoonden. De vergaderingen zijn maandelijks geregeld gehouden. De belangrijkheid der wetenschappelijke mededeelingen en de genomen proeven noopten vele leden tot eene geregelde opkomst. Hit het volgende blijkt, dat de Commissie voor Journalistiek met ijver op den eenmaal ingeslagen weg voortgaat en dat ook andere leden wedijveren aan de wetenschap dienstbaar te zijn, De heer P. Brouwer Ez. behandelde de volgende onderwerpen : a. De doelmatigste bereiding vau oxydum cerosum, sulphas lanthanicus en sulphas didymicus, welke verbindingen ter bezigtiging werden gegeven. h. Inde zoogenaamde Injection de Matico werd de aanwezigheid van koperoxyde, zwavelzuur en aluinaarde aangetoond , zoodat men tevens naar den reuk te oordeelen man O aannemen , dat deze vloeistof bestaat uiteen destillaat der Eerba matico , waarin de genoemde stoffen opgelost zijn. c. De waarschijnlijkheid van Schönbein’s theorie omtrent de ontkleuring van jodamylum bij verwarming. d. Eenige fraaije kristallen bestaande uit druivensuiker en keukenzout uit suikerhoudende urine verkregen werden aan de vergadering getoond. e. Eene gaslamp van Bunsen met toebehooren, benevens een thermostat van Kemp, gewijzigd door Bunsen, werden aan de vergadering vertoond en verklaard.