onderling in vergelijking had gestald, trad hij in eene beoordeeling van het gevorderde Cyan-gehalte van 2 grein Cyan – zilver per ons water, waarmede hij meende zich niet te kunnen vereenigen, daar volgens hem.een gehalte van omtrent 2Vs grein Cyanzilver per ons kan gevorderd worden, om in sterkte gelijk te staan met het Amygdalinum cum Emulsione, dat per ons 2,31 grein Cyanzilver zal geven en als surrogaat voor het Aqua ÏLauroeerasi is voorgeschreven. Als 2e punt van behandeling had hij het Scammonium gekozen. In 10 soorten was door spreker van 1% tot 69% °/o hars gevonden, terwijl hij door proeven bewees, dat van een paar der minste soorten dit harsgehalte slechts colophonium was. Verder besprak genoemde heer de Syrupus iodo-tannious, meermalen voorgeschreven, als ook het Oleum iodatum, gaf van beide eene eenvoudige bereidingswijze aan en vertoonde die praeparaten. De heer Bainsen Jr. behandelde in ’t kort de vervalschingen van Opium en Sulfas Chinini en derzelver herkenning. Voor eene 2e bijdrage had de heer Duffer Blom de melkproef van Vogel gekozen. ]STa een overzigt van de verschillende methoden en werktuigen tot onderzoek van melk aangeprezen , toonde hij door proeven zoowel de eenvoudigheid van het werktuig, als de gemakkelijke uitvoerbaarheid der methode, met verschillende melksoorten en verdunningen van deze in ’t werk gesteld. Eene goede bereiding voor Jodetum mmonicum en eene voorgestelde wijze om uit Sulphas Argenti zuiver Nitras Argenti te maken, die na opzettelijk onderzoek gebleken was niet aan het voorgestelde doel te beantwoorden, waren de onderwerpen eener latere kleine bijdrage. De algemeene eigenschappen der Cyanmetalen en der verbindingen van deze onderling werden door den heer Verheul uitvoerig behandeld, en door den heer vanKalken eene bijdrage geleverd omtrent de geschiedenis der Myrrhe, hare wijze van inzameling, verpakking en vervalschingen en de middelen om die te ontdekken;