omhulsels der koffijboonen als gelijke gewichtshoeveelheid aannemen, zoo worden in dit enkele koffijdistrikt 16 pond caffeïn (het pond a 500 gram) als nutteloos weggeworpen. Wanneer de koffij zindelijk behandeld en de gedroogde met de nieuwe ijzeren plaatraachinen ontbolsterd was gegeworden, zoo leverde het gerooste omhulsel een volstrekt niet onaangenamen drank en is als een werkelijk kof'fijsurrogaat in ieder opzigt voor te trekken aan de verschillende wortels en zaden, die het arme volk als aftreksel drinkt. Men

■ zou de omhulsels der koffij alsdan door hydraulische persen ineen klein volum gebragt inden handel moeten brengen. {Archiv. der Pharmacie 1864, Oct. en Nov. S. 85.) Over opium-vervalsching; door X. Landerer. Eene vervalsching des opiums die van jaar tot jaar eene grootere uitbreiding erlangt, is die met fijn gestampte kleine rozijnen. Zoo ook moeten die met druiven en saleb ver* meld worden. Al deze vervalachingon worden ia het Oosten zelfs ondernomen. Het zijn voornamelijk joden die zich met de bereiding van zulk een kunstmatig of vervalscht opium in klein Azië, voornamelijk in Smyrna onledig houden. Deze opiumvervalschers kopen de slechtste en goedkoopste aphion van de Turken en daar deze opiumbrooden in verschen staat zeer week zijn, zoo kneden zij ze met grof poeder van saleb, en vormen daaruit opiumkoeken, die nu zeer gemakkelijk uitdroogen en eene harde massa vormen, welke na geheele uitdrooging zich naauwelijks laten vaneen slaan. Wanneer uit zuik opium tincturen bereid worden, zoo zwelt het zoodanig in het glas op, dat de massa er niet weder uitte brengen is en inde opgezwollen massa is dan de salep door zijn amylumgehalte door middel van iodiumtinctuur te onderkennen. Het gehalte aan slijmsuiker laat zich door reductie van koperpotasch-oplossing onderkennen en door mikroskopische onderzoeking laten zich de vrucht*