behandeld, uit welke oplossing alsdan het alkaloïd ten naastenbij zuiver wordt achtergelaten. Men zou het door herhaalde kristallisatiën, hetzij uit aether, hetzij uit alcohol eindelijk wel volkomen van de roode kleurstof die het vergezeld kunnen afzonderen, maar deze hangt er zoo hardnekkig aan, dat het moeijelijk is om de laatste sporen er van te verwijderen, indien men met eenigzins groote hoeveelheden werkt.

De physostigmin of ésérin is vast, kristalliseerbaar, bezit een zeer flaauwen bitteren smaak, die zich slechts langzaam ontwikkelt. Zij is oplosbaar in aether, alcohol, chloroform, zeer weinig in water, waaraan zij echter eene duidelijke alcalische reactie mededeelt. De kristallen bestaan uit zeer dunne plaatjes yan regelmatige rhombischen vorm , of wel aangedaan door wijzigingen aan de stompe hoeken. Door zuren wordt de ésérin gemakkelijk opgelost en deze oplossingen worden door de algemeene reagentia der alkaloïden gepraecipiteerd. Op platinablik verhit smelt zij, verspreidt overvloedige witte dampen en brandt zonder overschot achter te laten. Hare zouten zijn bijna alle oplosbaar en zullen door de schrijvers aan een nader onderzoek onderworpen en beschreven worden. Een enkele druppel van de oplossing van ésérin , bevattende een duizendste, in het oog gebragt, is voldoende om eene sterke en blijvende contractie te veroorzaken. (Gazette médicale en Journal de Fharmacie et de Chimie» Janvier, 1865). Pulverisatie van den phosphorus; door Blondlot. Men weet dat om phosphorus te verdeden het voldoende is deze onder water te smelten en dan zoo lang sterk te schudden tot dat alles koud geworden is. Boettger heeft opgemerkt dat men een veel fijner poeder bekomt» wanneer men in plaats van water urine bezigt en heeft dit