voortdurend omroeren, aan de kook. Zoodra zij kookt brengt men ze op een filtrum, en de gecoaguleerde albumen wordt vervolgens eerst met water, dan met alcohol en eindelijk met aether afgewasschen. Men spreidt het filtrum uit, verzamelt het coagulum op een afgewogen horlogieglas, waarop het bij de warmte van kokend water spoedig droogt.

De schrijvers vonden dat de koemelk gemiddeld 5,25 gram albumen per liter, geitenmelk 6,43 gram, ezelinnenmelk 11,83 gram en vrouwenmelk 0,88 gram daarvan bevatte. Lactoprotëin. De gekookte, van albumen afgezonderde wei wordt bij het afwaschwater van dezelfde bewerking gegoten. Men giet in deze vloeistof 2 tot 3 droppels eener oplossing van nitras hydrargyricus. De proteïn verbindt zich met 1 Aeq. Hg Oen vormt een praecipitaat, dat ineen overvloed van het kwikzout of zelfs in salpeterzuur weder oplost. Deze verbinding wordt verzameld, eenmaal met water dat met Yloo salpeterzuur is aangozuurd en daarna zoo lang met zuiver water afgewasschen, tot dat dit door zwavelwaterstof niet meer gekleurd wordt, waarna zij eindelijk met alcohol en daarna nog met een weinig aether wordt afgewasschen. Het produkt droogt dan zeer gemakkelijk; men weegt het en trekt van het bekomen gewigt 20 procent kwikoxyd af; de rest geeft dan het gewigt der lacto-proteïn. Melksuiker. Men bepaalt de melksuiker inde tweede afgedeelde hoeveelheid volgens de methode van Barreswill. Ten einde de waarde van de koper-potasehoplossing te bepalen, werd de grootste zorg besteed aan de bereiding en zuivering der melksuiker. Haar reducerend vermogen werd door 137,5 aangeduid, een cijfer, dat uit vele proeven is afgeleid geworden; of met andere woorden, werd aangenomen , dat 137,5 melksuiker juist hetzelfde volum der Barreswill'sche vloeistof reduceert als 100 rietsuiker. (De vloeistof van Barreswill bestaat uit 40 deelen gekristalliseerden carbonas natricus , 50 deelen tartras kalicus acidus, 40 deelen bijtende potasch , opgelost in 400 deelen water en vermengd met eene oplossing van 30 deelen sulphas cupricus in 100 deelen water).