Schandalen vaneen kwakzalver.

Men vindt inde Gazeüe der tribmaux van den 18 I'ebruarij j. 1. eene veroordoeling van Grimault Apotheker te Parijs door de 7de Kamer der correctionele regtbank. Genoemde Grimault was aangeklaagd verkocht te hebben, le een elixer onder den naam van Mixir depepsinepure, waarin slechts eene onmerkbare hoeveelheid pepsine te vinden was ; 2e een poeder met het opschrift Pepsine pure, dat niets anders was dan stijfsel; daarenboven aangekondigd en verkocht te hebben verschillende geheime geneesmiddelen , zoo als: zekere Strop de quinquina rouge ferricgineux; Sirop de raifort iodé ter vervanging der levertraan en Sirop d’arseniate de fer et de soode. Men moet het verslag van deze veroordeeling gelezen hebben om zich een denkbeeld te kunnen maken van de arglistigheid en de leugens met behulp waarvan zekere specialisten de verkoop van hunne gevaarlijke bereidselen trachten aan den man te brengen. De middelen van Grimault heeft men in onze politieke bladen en geneeskundige tijdschriften zien annonceren en sommige geneesheeren, zonder twijfel verblind door zoo veel ophef of ten minsten daartoe door hunne patiënten gedrongen, zijn zelfs zoo ver gegaan van ze voor te schrijven. Inde Gazeüe des tribunaux van den 18 Pebruanj vindt men als conclusie van het rapport der experts benoemd om de produkten van Grimault te onderzoeken. le. Dat het poeder, geëtiquetteercl, Pepsine pure en Pepsine anglaise, welke verkocht wordt in geétiquetteerde fleschjes, bevattende 20 grammen van zulk een poeder, voor den prijs van 5 frs. het üeschje, bij welk fleschje gevoegd is een kleinen lepel en een wijdloopig prospectus, bestond uit stijfsel met weinig of niet pepsine vermengd; 10 grammen pepsine onder geschikte voorwaarden gebragt, moeten het vermogen bezitten om 3000 grammen ossenvleesch oplosbaar te maken ;