.Frankrijk opium van bepaalden titer te ontbieden. In dezen staat der zaken legde hem zijne hoedanigheid van direkteur van den acclimatatietuin te Cairo de verpligting op de questie van de productie van het opium grondig te onderzoeken en de meest voordeelige voorwaarden na te gaan tot bekoming vaneen onberispelijk product.

Ten einde een standmonster te bekomen, liet hij in December 1862 ineen vooraf goed bewerkt en bemest stuk land zaden van de Papaver met witte bloemen uit Opper-Egypte planten. Hieruit ontwikkelden weldra krachtige planten welke al de tijdperken der vegetatie onder de beste voorwaarden hebben doorloopen. In het begin van April 1863 hadden de doosvruchten bijna hunne volkomen rijpheid verkregen, waarna zij werden ingesneden en er een melksap uit bekomen werd, dat eenigzins rozekleurig was en dik en spoedig onder bruinwording vast werd. In deze opium vond de schrijver, volgens de methode van Guillermond 10 pCt. morphiue, welk resultaat alzoo als bevredigend kon beschouwd worden. Dit eerste resultaat was zoodanig aanmoedigend, dat de onderkoning van Egypte den schrijver volmagt gaf om de cultuur naar zijn voorschrift op grooter schaal ten uitvoer te brengen. Hiertoe werd op dezelfde wijze te werk gegaan. Onder het opgroeijen merkte hij onder de Papaver met witte ook die met violette bloemen op, waarvan hij de verkregen opium afzonderlijk heeft verzameld , ten einde te weten te komen , of deze verscheidenheid in kleur ook invloed zou uitoefenen op het gehalte aan morphine inde daaruit bereide opium. De physische en scheikundige eigenschappen der beide producten waren intusschen volkomen dezelfde. Het opium van den papaver met witte bloemen leverde 10,40 pCt. morphinc, terwijl die met violette bloemen 12,20 pCt. gaf. Latere ondervinding heeft den schrijver de overtuiging gegeven, dat zijne verwachting omtrent de verbetering van de cultuur van het Egyptische opium zekerheid heeft opgeleverd. (JournaL de Pharm, ei de CAimie, 1865, Juin, p. 416.)