zonder in ’t minst bruin te worden, welke onveranderlijkheid bewijst, dat ook het watervrije thalliumoxydul onder de vermelde omstandigheden niet eens zelfs voor een spoor geoxydeerd wordt. Zoo als men weet oxydeert metallisch lood, wiens oxyd en een deel der basis van de loodazijn in vochtige geozoniseerde zuurstof tot superoxyd veranderd wordt, terwijl deze zelfstandigheden in drooge ozon volstrekt onveranderd blijven.

; O De schrijver heeft reeds jaren geleden gezegd, dat het zilver door waterhoudende ozon tot superoxyd geoxydeerd wordt en zijne latere proeven hebben uitgemaakt, dat dit metaal in, drooge ozon volstrekt niet wordt aangetast, t geen daaruit blijkt, dat een gepolijst stuk scheikundig zuiver zilverblik weken lang inden sterksten watervrijen ozonatmospheer verblijven kan, zonder dat zijn metaalglans in het minst veranderd wordt of het ozon verdwijnt. Arsenicum wordt door vochtige ozon snel geoxydeerd, van waar het komt, dat de rondom eene glazen buis aangezette arsenicumvlekken met zulke ozon in aanraking geplaatst, in korten tijd verdwijnen, zure plaatsen van As 05 achterlaten, ’t geen in drooge ozon niet geschiedt, hoelang deze ook met genoemde vlekken in aanraking blijven mag. Met andere dan de genoemde metalen, die zich in vochtige ozon oxyderen, heeft de schrijver nog geene proeven genomen, doch er is geenszins aan te twijfelen, dat geen dezer in watervrije ozon geoxydeerd zal worden. Een niet gering getal zwavelmetalen oxydoert zich in vochtige ozon snel tot sulphaten; zooals bij voorbeeld het zwavellood; waarom daarmede bruin gekleurde papierstrook en in zulk een ozon-atmospheer tamelijk snel gebleekt worden. Worden genoemde papierstrooken boven zwavelzuur volkomen gedroogd, zoo blijven zij in watervrije ozon bruin, hoe lang men ze ook daarmede in aanraking mag laten. Dat het meerendeel der iodmetalen door vochtig ozon onder afscheiding van iodium oogenblikkelijk ontleed worden, is reeds lang bekend; hierop toch berust eender gevoeligste reagentia op ozon, namelijk het iodkalium-stijfsel-