dikte vaneen ganzepen, met tegenoverstaande takken en talrijke kleine pluimvormige bloemen, vermengd met de drooge bladeren. Het wordt soms verwisseld met de Lobelia inflata, waarwede bet eenige overeenkomst bezit, doch het is bruiner en heeft ook kleinere en geen blaauwe bloemen. Men bereidt uit het kruid een extract en eene tinctuur (in Engeland uit 1 deel van het kruid met circa 71/.) deel spir. vini rectiflcatus). (II age r ’s pharviaceut. Centralhalle 1865 No. 27.

Magnesiumlicht. Prof. Sehrötter heeft inde Weener Akademie eene voorloopige mededeeling gedaan, omtrent een reeks van proeven, die hij over den aard van het bij verbranding des magnesiums voortgebragte licht genomen had. Inden loop van den winter had hij het magnesiumlicht aangewend tot daarstelling van de verschijnselen der fluorescentie, waartoe het zich in hooge mate eigent. Zulks was ook vooraf te voorzien, daar het licht zoo werkzaam zich betoont bij de photographie, waardoor men besluiten kan op eene groote hoeveelheid ultraviolette dat is, scheikundig werkende stralen die het bevat. Zulks wordt ook volkomen bevestigd door alle andere werkingen van het magnesiumlicht. Zoo is dan ook uit in deze rigting genomen proeven, waartoe een toestel met lenzen en prisma’s van bergkristal genomen was, gebleken, dat het ultraviolette spectrum van dit licht minstens zesmaal zoo breed is, als het gewone door het violet en rood begrensde. Bij deze proeven werd als fluorescerende zelfstandigheid aangewend gekristalliseerd baryumplatin-cyannuur als fijn poeder op een papierstrook met een wéinig gom bevestigd, hetwelk zich hierbij als zeer gevoelig betoonde. Droog zilverchlorid werd door magnesiumlicht bestraald, reeds na weinige seconden donkerblaauw gekleurd. Houdt men slechts gedurende weinige seconden brandend magnesiumdraad nabij een met een gelijk voiume gevulde