e. Over Laminaria digitata. Dit artikel wordt inde chirurgie aangewendt om wonden open te houden in plaats der Spongia cerata.

ƒ. Bene bijdrage over plaün-verhindingen, waarbij eenige verbindingen ter bezigtiging werden gegeven. Door de Commissie der Journalistiek werden de navolgende zaken besproken. Door den Heer A. C. Cramer: а. Bereiding van Potaschzeep uit Empl. plumbi. (Pharm. Central-Halle.) б, Aantooning van Pbosphorus. (Chem. Centralblatt.) c. Electrische eigenschappen van het pyroxyline papier en schietkatoen. (Pharm. Central-Halle.) d. Chloras kalieus, een middel tegen tandpijn. (Archiv tïïr KI. Chir.) e. Over het ongeradene om gebruik te maken van poeders uit den handel als geneesmiddel. (Pharm. Central-Halle.) ƒ. Over Levertraan. (Archiv de Pharm.) g. Ontdekking van tarwemeel en amylum in Chocolade. (Chem. Centralblatt.) h. Oplosbaarheid van eenige metaaloxyden inde oplossing van Citroenzure alcalien. (Fresenius Zeitschr, für analyt. Chem.) i. Suiker in Glycerine. (Chem. Centralblatt.) j. Over Turpethine, (N. Jahrb. für Pharm.) k. Over uit alcohol gekristalliseerde Zwavel. (Chem. Centralblatt.) l. Passive toestand der metalen. (Journ. für praet. Chem.) m. Oplosbaarheid van amylum. (Chem. Centralblatt.) Door den Heer H. Maas W z.: a, Reactie op Stibium. (Fresenius Zeitschr. für analyt. Chem.) b. Methode ter opsporing eener vervalsching van Arrowroot met aardappelen- of boonenmeel. (Archiv de Pharm.) c, Quantitative bepaling van het gehalte aan alkaloïde in Kinabast. (Yiertel-jahresschr. f. Pharm.) d. Vergiftiging door Vanille-ijs. (Archiv der Pharm.)