i. Ontleding eener oplossing van Acetas morphicus. (Ph. Central-Halle.) j. Over zuivere Cremor tartari. (Yierteljahresseh. f. pract. Pharm;) Tc. Verhouding van Glycerine tot Chloroform, (id.) Door den heer P. Droogleever Fortuyn werd de aandacht der vergadering gevestigd op vruchtjes, welke gevonden waren ineen muskusblaasje, en ter bezigtiging gegeven. De volgende onderwerpen zijn behandeld door den heer P. J. Haaiman: a. Syrwpus jodeti ferrosi vervaardigd met in glucose omgezette suiker, welke de goede hoedanigheid scheen te bezitten van eenige maanden onveranderd te kunnen blijven , mits zij in geheel gevulde geslotene fleschjes in het volle daglicht geplaatst worde. b. Eenige bijzonderheden omtrent de Calabarboon en Calabarpapier, hetwelk aan de leden werd vertoond. c. De Galopeau-pomade, middel tegen esteroogen , werd de vergadering vertoond, en medegedeeld, dat deze pomade bestaat uit stijfselpap, acidum aceticum en bergamotolie. d. De Fulverisaleur, voor vloeistoffen ter inademing van opgeloste geneesmiddelen, vervaardigd door den heer G ei s 1e r te Amsterdam, werd ter bezigtiging gesteld, en tijdens de vergadering in werking gebragt. Door den heer W. Eobortson Az, werd de aandacht der vergadering gevestigd op : a. Houtaisijn uit den handel, welke bleek met lood verontreinigd te zijn. b. Twee soorten van Narceïne werden de vergadering ter bezigtiging gegeven, namelijk Engelsche en Duitsehe; uit de reactiën bleek, dat de laatste de voorkeur verdiende. c. JJnguentum jodeti Tcalici. Ten einde deze zalf wit te houden, werd aanbevolen een geringe hoeveelheid hyposulphis natricus toe te voegen. d. SulpUdum stibicum, daar het gebleken was, dat deze meestal oxydum stibicum bevatte.