is dat die onvoorbedacht en zonder de gevolgen te doorzién , plaats grijpen. Het geldt hier het voorschrijven van geneesmiddelen, die niet inde door het publiek gezag gewettigde Pharmacopoea voorkomen, en het doen vergezeld gaan van die voorschriften met eene schriftelijke of mondelinge aanwijzing van den apotheker bij wien zij dienen te worden gereed gemaakt, ten einde van de deugdelijkheid overtuigd te zijn. Hierdoor toch worden niet alleen die voorschriften onttrokken aan hen die vroeger het vertrouwen van den patiënt genoten; maar, wat veel erger is, dat vertrouwen wordt geschokt, omdat het publiek uit zoodanige aanwijzing alligt de gevolgtrekking afleidt dat hem, die ineen bepaald geval door den Geneeskundige wordt aangewezen als het meest vertrouwen te verdienen , dat ook in het algemeen moet geschonken worden. Het Departement herhaalt zijne overtuiging dat die handelingen van den Geneesheer geenszins eene zoodanige bedoeling hebben, doch het heeft de ervaring dat de aangeduide gevolgen zich reeds meermalen hebben voorgedaan. Het ligt buiten de bevoegdheid van ons Departement om te beslissen of aan alle te Amsterdam gevestigde Apothekers hetzelfde vertrouwen kan geschonken worden, doch het is er verzekerd van dat verreweg de meeste het ruimschoots verdienen, en men geene specialiteiten behoeft aan te wijzen om van de naauwkeurige bereiding zoowel der Scheikundige als Pharmaceutische geneesmiddelen verzekerd te zijn. Wijst voor eerstgenoemde de Wetenschap den veiligen weg voor de andere moet die weg ten deele door de Geneeskundigen zelven worden aangewezen , door de aanduiding van het voorschrift, waarnaar men het verlangde wenscht bereid te zien; zonder die aanduiding zou het ongunstige oordeel over de deugdzaamheid vaneen geneesmiddel eene onbillijkheid zijn, indien dat oordeel alleen gegrond ware op afwijkende hoedanigheden van hetgeen door den Geneesheer was bedoeld; daar toch elk , die geen vreemdeling is inde Pharmaceutische journalistiek , weet hoeveel verschillende voorschriften er dikwijls ter bereiding van hetzelfde genees-