eene aflevering van het doordat genootschap uitgegeven tijdschrift, met eene begeleidende missive, bevattende eene uitnoodiging tot het zenden van een’ afgevaardigde namens de Maatschappij naar het inde maand September dezes jaars te Brunswijk te houden internationaal Apothekerscongres. Inde gezondene aflevering komt het programma voor van dat congres, waarin tien vragen aldaar te behandelen zijn opgegeven. Op voorstel van het Hoofdbestuur wordt besloten geen afgevaardigde te zenden, het ontvangen schrijven te beantwoorden en op de vragen zelven een beknopt antwoord te geven; de uitvoering wordt aan het Hoofdbestuur overgelaten. 3. Rekening en verantwoording van den Thesaurier. Uit het verslag van den Thesaurier blijkt, dat de ontvangsten in het loopende jaar met het saldo van het vorige jaar bedragen ƒ 1135.315 en de uitgaven – 733.25 zoodat de rekening sluit met een saldo van . ƒ 411.965 De Voorzitter verzoekt de afgevaardigden van Leiden en Botterdam zich gedurende de pauze met het nazien der rekening te willen belasten. Aangezien zoowel Punt 6 als 10 verandering inde begroeting voor het volgende jaar kunnen brengen, stelt de Voorzitter voor, deze beide punten eerst in behandeling te nemen, hetgeen door de vergadering wordt goedgekeurd. 6. Verslag van het Hoofdbestuur omtrent de uitvoering van het besluit der voorgaande Algemeene Vergadering, betreffende de benoeming eener Commissie tot onderzoek van geheime geneesmiddelen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat wegens de onzekerheid van het resultaat der behandeling van de geneeskundige wetsontwerpen bij de Stateu-Generaal, het Hoofdbestuur heeft geoordeeld met de uitvoering van het ten vorigen jare genomen besluit te moeten wachten, totdat deze Algemeene Vergadering daarover zal hebben beslist. Spreker leest daarop de namen voor der personen, die door