ua 540 milligram, 8 dagen later 720 milligram, dan 1 gram, nog later 2 gram per dag. Eindelijk kwam het navolgende recept inde apotheek: pf; acetatis morphini gramm. octo, sacchari albi gramm. 4. Misce fiat pulvis; divide in doses sex. Deze poeders werden 7 maal geïtereerd. Inde laatste dagen van haar leven nam de zieke dagelijks 4 gram morphine. Toen zij stierf, had zij in het geheel 94 gram morphine opgebruikt.

Dr. Pedro Eitsio’s geneesmethode voor geslachtsziekten bestaat uit het gebruik vaneen poeder, volgens Schaedler samengesteld uit 5 gram ferrum pulveratum, 5 gram kaneel, 12 gram bicarbonas natrious, 12 gram saccharum lactis en eenige droppels anijsolie. Prijs /8,50. Het is waarlijk te verwonderen, dat er in Duitschland, alwaar de pharmacie zoo hoog staat aangeschreven, apothekers gevonden worden, die aan den verkoop van dergelijke middelen hun naam leenen, temeer, wanneer men in aanmerking neemt de onvoegzame en onzedelijke taal, die de annonces van dergelijke middelen spreken. Toch is er een apotheker te Berlijn, die zich met den verkoop bezig houdt en een Directeur vaneen scheikundig laboratorium te Breslau, die daarvoor attesten afgeeft. (De Industrieblatter noemen dezen laatsten een nieuwen Tel zei, die voor 5 Thaler alles attesteert wat men wil). Uittreksels uit Binnen- en Bultenlandsche tijdschriften. Volgens Vriaflart houdt zich de aqua naphae minder goed, indien zij bereid is door distillatie met stoom dan wel indien men haar aan eene gewone distillatie in den distilleerketel heeft onderworpen, in welk laatste geval de oranjebloesem op een diaphragma geplaatst, daarbij geheel onder water gedompeld en zoolang mogelijk aan de inwerking der warmte blootgesteld moet worden. De stoom schijnt den oranjebloesem niet genoegzaam te doordringen, om daaraan al die bestanddeelen te ontnemen, welke voor eene goede bewaring van het water vereischt worden. Door Strauss wordt als nieuw en zeer krachtig werkend causticum aanbevolen de gelijktijdige aanwending van de solutio chloreti stibiosi (officinale antimoonboter) en van nitras argenticus fusus. Men brengt eerst met een penseel de solutio chloreti stibiosi op de plaats, die men bijten wil, en wendt nu zoo spoedig mogelijk den lapis infernalis, dien men inde andere hand gereed houdt, aan, door hem kringsgewijze door de solutio op de huid te bewegen. Oogenblikkelijk wordt aan het lichaamsdeel vochtigheid ontnomen en op denzelfden oogenblik chloorzilver gevormd, hetwelk eerst als eene witte, brijvormige massa verschijnt, maar door voortgezette kringvormige bewegingen zeer spoedig dik en een weinig geel wordt, en de consistentie van mortel aanneemt. Hierdoor wordt het groote voordeel bereikt, dat de antimoonboter niet afvloeit en men het bijtmiddel, naar het noodig is, over eene grootere of kleinere ruimte kan laten inwerken. Liebig heeft de volgende verklaring gegeven van het scheikundig proces, hetwelk hier verloopt. Het moet natuurlijk teruggebracht worden tot de wederzijdsche ontleding van nitras argenticus en chloretum stibiosum. De officinale antimoonboter is echter geen zuiver antimoonchlorure: Sb Cl3, maar eene oplossing van antimoonchlorure in zoutzuur. Dit zoutzuur scheidt uit den

nitras argenticus chloorzilver af, terwijl salpeterzuur vrij wordt, hetwelk met nog onontleed chloorwaterstofzuur een zeer geconcentreerd koningswater vormt. (Werkelijk openbaart zich de reuk naar koningswater, tijdens het bijtmiddel wordt aangewend). Eene andere hoeveelheid nitras argenticus zet zich met het antimoonchlorure om in chloorzilver en salpeterzuur antimoonoxyde, of juister, in chloorzilver, basisch salpeterzuur antimoonoxyde en in vrij salpeterzuur. De versterkte werking der brijachtige massa berust dus klaarblijkelijk op het vrij salpeterzuur, hetwelk met vrij zoutzuur de bestanddeelen van aqua regia, namelijk chloor en ondersalpeterzuur, levert. Eene zalf van brometum kalicum (3 gram) met camphor (300 milligram) onder unguentum simplex (30 gram) vermengd, wordt door dr. Gueneau de Mussy aanbevolen tegen het jeuken der pokpuisten. Persoonlijke aangelegenheden. Tijdens de ongesteldheid van Dr, Adriaanz is de heer hulpapotheker H. van Gelder tijdelijk aangesteld als adsistent in het laboratorium van Prof, Gunning te Amsterdam. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de heer B. Boom te Almelo den 2 den October 1.1. den dag heeft herdacht, waarop hij vóór 50 jaar zijn diploma als apotheker ontving. Hij betoonde zich steeds een achtenswaardig pharmaceut, die tot vóór 4 jaar in zijn zaak werkzaam was, als wanneer hij haar aan twee zijner zonen, beiden geëxamineerde apothekers, overdroeg. Nog dagelijks bezoekt de 73 jarige man zijn oude zaak, die meer dan 80 jaren door 3 geslachten Boom in hetzelfde huis gedreven is en wordt, en volgt haar gang met de meeste belangstelling. Door den Gouvern. Gener. van Ned. Indië is benoemd tot apotheker Iste klasse de apotheker 2de klasse J. W. Schneider, Openlijke Correspondentie. W. te L. verzoekt ons de vraag te stellen of iemand bekend is met de samenstelling der //antibilious pills” van dr. Johnston of waar deze te bekomen zijn? d. B. te D. en X. Plaatsing en bespreking in het volgend nommer, Adverfentiën. De firma v.d. Toorn & Beker, Apothekers te Rotterdam, vraagt een BEDIENDE EXTERNE, tegen een Salaris van ƒ 550 per jaar. H|Een Apothekers-bediende goed reeeptarius tevens bekend met Oommissie-Werkzaamheden enz. zag zich gaarne tegen November a.s. of later GEPLAATST in eene solide Apotheek of Handelszaak. Brieven franco met opgave van conditiën onder Letters A. 8., aan den Boekhandelaar D. B. CENTEN, te Amsterdam. Eene jonge dame, die voor de pharmacie wenschte' opgeleid te worden, zoekt daartoe eene GELEGENHEID bij een Apotheker, ten huize van wien zij tevens kost en inwoning kan genieten. Reflecteerenden adresseeren zich met franco brieven, onder Letter C., bij GEBROEDERS VAN DER HOEK, Boekhandelaren te Leiden.