Over de alcalische medicatie bij cholera; door dr. E. Bandrimont. In het Octobernommer van den Moniteur scientifique van Dr. Quesneville komt een artikei voor over de behandeling der choleralijders door bicarbonas natricus. De wijze van behandeling werd door Dr. J. Aronssohn sedert 20 September te Marseille met het gunstigst gevolg toegepast en werd in 1832 bedacht door Dr. Aleiandre Baudriaont, waarvan hij inde omstreken van Valenciennes met gunstig gevolg gebruik maakte. Hij maakte deze methode vervolgens in 1849 in do Revue sdentifique bekend. In 1854 werden overeenkomstige mededeelingen omtrent dit onderwerp door Al ex. Baudrimont bekend gemaakt inde Comptes rendus de V Académie des Sciences t. XXXIX p. 739) en door Ernest Baudrimont in het Journal de Chimie médicale 1854. Dit al de feiten en waarnemingen in deze verschillende mededeelingen is gebleken , dat de bicarbonas natricus in eene groote dosis genomen, op de meest krachtige wijze werkt tegen de verschrikkelijke verschijnselen der zoo gevreesde epidemische cholera en dat men met behulp van deze médicatie, mits in tijds toegediend, zoo gelukkig was het leven van het grootst aantal der door de cholera aangetaste lijders, tijdens de epidemien van 1832, 1849 en 1854 te redden. Prevenlive maatregelen. Behalve de toepassing der beginselen eener verstandige hygiëne, dat wil zeggen, zooveel mogelijk levende onder de normale voorwaarden van gezondheid, onder het vermijden van alle groote vermoeienissen, te snelle afwisseling van temperatuur; vooral van excessen van tafelgenot en alcoholische vloeistoffen; zorg dragende de lucht in slaap- en andere vertrekken behoorlijk te ververschen en de ongezonde plaatsen dooreen gematigd gebruik van desinfecterende chloriumverbindingen zuiverende, is voornamelijk Het dagelijksch gebruik van het eau