de Vichy of van eenige andere alcalische oplossing van bicarbonas natricus (4 grammen per liter water) aan te raden. Yan dit water gebruike men na het ontbijt een glas en eveneens na het middagmaal en wel zoo lang de epidemie duurt. Behandeling der cholerine. Wanneer men onder den invloed der epidemie door diarrhae wordt aangetast, en vooral wanneer deze frequent en de afgevoerde faeees dun vloeibaar en wit als rijstewater is, neemt men onmiddellijk de toevlucht tot eene oplossing bereid met 8 a 10 grammen (2 a 2 l/2 drachmen) bicarbonas natricus (4 a 6 grammen (Ia IV2 drachmen) voor kinderen) opgelost of gesuspendeerd ineen glas suikerwater, dat men ineens moet nemen. Deze haustus is dikwijls voldoende om de diarrhae te doen ophouden. De aanwending van rijstewater met kweënsiroop, alsmede de toediening vaneen stijfsel-lavement, zullen de werking van den bicarbonas natricus zeker behulpzaam zijn. Maar in zekeren zin zullen deze bijmiddelen doelloos zijn, daar de aanwending van dit alcali alleen inden regel voldoende bevonden zijn om de verschijnselen radikaal en gemakkelijk te doen verdwijnen. De algemeene raadgevingen, die het niet ongepast zijn hier aan toe te voegen, bestaan in eene voldoende rust, bewaring van het lichaam op een matigen warmtegraad, en eene matige voeding als de ontstemming der ingewanden heeft opgehouden. Behandeling der cholera. lndien de zieke al de verschijnselen der cholera vertoont zoo als witte waterige diarrhae , brakingen, krampen, koude der extremiteiten, cyanose, ingezonken oogen, stijfheid enz. moet men hem onmiddellijk, eelfs in het algidetijdperk de volgende mixtuur toedienen: JL, Bicarb. natrici . f volwassenen 10al2gr.(2i/2a3dr.) I voor kinderen 4aß „(1 a2dr.) Syr. simplicis 30 „ (71/2 dr.) Aquae Menth. pip 30 „ „ depuratae 60 „