wasachen kieselfluorkalium wordt door titreriug met norraaalpotaschloog bepaald. Moet ook tevens de hoeveelheid magnesia bepaald worden, zoo handelt men op de eenvoudigste wijze dat men het acidum fluo-scilicium weder uit het alcoholisch filtraat verwijdert. Zulks geschiedt door toevoeging eener voldoende hoeveelheid alcoholische oplossing van acetas kalicus. Men laat het afgescheiden kieselfluorkalium bezinken, verzamelt hot op een filter en waseht uit met een mengsel van gelijke volumina sterken alcohol en water. Het alcoholisch filtraat wordt met eene oplossing van chloretum ammoaicum, phosphas ammonicus of natricus en ammonia liquida vermengd. ten einde de phosphas ammonico-magnesieus af te scheiden. Het op ’t filtrum verzamelde wordt met ammonia uitgewasschen, en overigens als gewoonlijk gehandeld. Deze methode gaf zeer bevredigende resultaten. Behoeft men echter de hoeveelheid magnesia niet in dezelfde proef waarin de potasch bepaald wordt te bestemmen , zoo wordt de analyse nog veel eenvoudiger en sneller inde uitvoering, daar men ineen bepaald gedeelte de potasch en ineen ander de magnesia gelijktijdig kan bepalen. Moet men soda van de magnesia afzonderen, zoo is het veel minder om ’t even, met welk magnesiazout men te doen heeft. Wanneer namelijk weinig sodazout aanwezig is , circa 0,005 grm., bij voorbeeld, moet men de hoeveelheid soda in eene oplossing van sulphas magnesicus bepalen , zoo bekomt men , ten gevolge der grootere oplosbaarheid van de kieselfluornatrium en .wijl de vloeistof slechts tot op een zekeren graad met alcohol kan vermengd worden, een fautief resultaat, daar men slechts circa de helft van het voorhanden sodazout door de analyse vindt. In dit bijzonder geval is alzoo deze methode niet aan te bevelen. Is er echter meer sodazout aanwezig, zoo bekomt men even bevredigende resultaten als bij aanwending der gewooniijk gebruikte methoden. Zoo kan men van deze wijze met voordeel gebruik maken voor de analyse vaneen met Glauberzout vervalscht kitterzout.