vermenging met water zonderde zich het kreosot weder in droppels op de oppervlakte af. Deze eigenschappen komen ook volgens de waarnemingen van v. Gorup-Besanez volkomen overeen met die van het phenylzuur, met uitzondering van het kookpunt, zooals boven bemerkt is. Y. Gorup-Besanez vond echter de aggregatietoestand verschillend, want het mocht hem onder geen voorwaarde gelukken, zelfs bij aanwending van groote koude, zijn kreosot in kristallen te bekomen. Hoe moeielijfc het is als men met kleine hoeveelheden arbeidt, ondervond ook de schrijver, daar de geringste hoeveelheid water het kristalliseren verhindert. Sluit men daarom bij het destilleren niet zorgvuldig de lucht af, zoo trekt het dadelijk vochtigheid aan en er ontstaan volstrekt geen kristallen. Het is den schrijver echter gelukt deze kristallen te bekomen; hij vulde namelijk een flesch met kreosot en stukken ehlorcalcium, sloot deze goed met eene kurk en zag na verloop van eenige dagen het grootste gedeelte van het kreosot in eene kristalmassa veranderd, die al de eigenschappen van het phenylzuur vertoonde. Y. Gorup-Besanez vermeldt het cMoretum ferricum als het belangrijkste onderkenningsmiddel. Dit reagens moet met waterige oplossing van phenylzuur eene schoone, blauwe kleur geven, die lang aanblijft, doch niet met kreosot. De schrijver heeft deze reactie verscheiden malen met verschillende monsters genomen en ook gevonden, dat zij goed gelukt', wanneer men volkomen zuiver phenylzuur heeft gebezigd. Wanneer echter het phenylzuur slechts in ’t geringst met andere producten verontreinigd is, zoo is de kleur meer groenachtig blauw en wordt langzamerhand geheel geelbruin tot wankleurig, dat de schrijver zelfs nog aan kristallen van phenylzuur bemerkte, die hij daartoe gebruikte. Bij het kreosot van den handel wordt de kleur echter zoo schielijk geelbruin, dat de aanvankelijk ontstane blauwe kleur niet zelden geheel over het hoofd gezien wordt en men zich alzoo bedriegt. De reactie is daarom volgens den schrijver als ondoelmatig te beschouwen, zooals in ’t algemeen reactiën ,