recrystallisatie kleurloos kan verkregen worden, en dan onder het microscoop duidelijk kristalvormig is. Het nieuwe zuur komt in eigenschappen zeer veel overeen met het Pimarzuur. Daar de schrijver echter op de plaats van zijn verblijf de noodige toestellen miste voor eene elementaire analyse, zoo laat hij het onbeslist of beiden identisch zijn, en hij duidt zijn lichaam aan met den naam van Araucarzuur,

De aetherische olie uit het hars der Araucaria brasiliana is kleurloos en zweemt in reuk naar de olie van Juniperus communis. Haar s, g. is 0,875. Zij wordt door sterke zuren gemakkelijk veranderd. Met zwavelzuur en chromas kalieus wordt de olie na verloop van eenige minuten bruin gekleurd en vermengt men de massa met water, zoo valt eene bruine olie neder , welke naar den reuk overeenkomt met Thymolie en zwaarder is dan water. Een dergelijk product verkreeg de schrijver ook toen hij eene begonnen destillatie van het hars met water eerst na verloop van 12 dagen voortzette. De hoeveelheid van het zware product dat hij verkreeg bedroeg ongeveer % van de geheele bekomen hoeveelheid. (.Archiv der Pk., 3 R., Rand 132,8. 319.) Nog iets over het glad maken van gegoten gipsvoorwerpen. Volgens prof. Knop is de volgende wijze te verkiezen boven het gebruiken van stearinzuur in petreoleum, zoo als in no. 10, 1865, van dit Tijdschrift is medegedeeld. Zij berust op de aanwending vaneen mengsel van potaschwaferglas met eene eiwitzelfstandigheid, welke laatste, zoo als men weet, met kalk een hard vast latum vormt, dat door medehulp van de bestanddeelen van het waterglas nog vaster Wordt. De noodige ingrediënten bestaan uit 4 vloeistoffen: 1* eene stroopdikke oplossing van potaschwaterglas; 3. eene oplossing van 1 deel bijtende potasch in 5 deelen water, dat men ineen glas bewaart, dat door middel y»n een stop