keizer en zijn hof; er wordt slechts eene geringe hoeveelheid van uitgevoerd.

Er bestaan nog een aantal meer of minder geschatte theesoorten, aangeduid met den naam van de plaatsen van hunne afkomst of de steden die er handel in drijven. Zeer dikwijls wordt de thee gearomatiseerd met de gedroogde bloemen van Olea fragrans L. of bruin gekleurd met eene specerijachtige infusie van de bloemen van Chlorantws incontpicum L. Vernisboom (Rhus mccedaneci). De gomhars door dien boom voortgebracht en die men Ui noemt, verkrijgt men door insnijdingen inden boom, die niet ouder dan drie jaren mag zijn en dat men des zomers in schelpen verzamelt, welke men onder iedere insnede plaatst. De aanraking van dit gomhars met de huid is zeer gevaarlijk. De werklieden, die het verzamelen, behoeden zich daartegen, door de handen , armen en het gezicht in te wrijven met sesam oi ricinusolie. Het vernis wordt door de Apothekers gebezigd voor de bereiding van sommige zalven en pleisters. Zaden van Bolichos Soja L. De Chinezen maken een soort van plantaardige kaas met deze zaden en die van Bolicho» purpureus. De zaden worden namelijk tot eene pap gekookt, dooreen doek gegoten en de plantaardige kaasstof door middel van eenig aangezuurd water gecoaguleerd. Dit coagulum wordt vervolgens eveneens behandeld als dat uit melk door lebbe nedergeslagen. De aldus verkregen kaas komt in reuk en smaak overeen met de gewone melkkaas; zij wordt op de straten der groote steden onder den naatn van Tad-faó verkocht. Zaden van Eryihrina ccrollodendron L. Deze zaden worden ais een halsketting aangeregen, beschouwd*als een voorbehoedmiddel tegen sommige pestaardige ziekten. Het afkooksel van den bast dezes booms wordt gebruikt bij de behandeling van intermitterende koortsen. Zaden van Sop/tora Japonica. Men laat gedurende honderd degen inde schaduw de rijpe zaden van de Sophora overdekt met een dun laagje ossegal drogen. Hiervan neemt