was. Zoo als zij is kan de methode goede diensten bewijzen en verdient bepaaldelijk de voorkeur boven de bepaling van het phosphorzuur als phosphas calcicus tribasicus, welke bepaling geenerlei waarborg oplevert en evenmin kan gebruikt worden daar waar er sulphaten aanwezig zijn inde te analyseren zelfstandigheid. Men zij echter er op bedacht, dat de phosphas ammonico* taagnesicus eenigszins oplosbaar is in tartras en citras amtuonicus en dat bij gevolg het verlies van eene geringe hoeveelheid van het dubbel phosphaat des te grooter zal zijn hoe grooter de hoeveelheid van bovengenoemde citraten en tartraten is. Het is alzoo nuttig om in het vocht geen grooten overvloed van dit zout te brengen; men doet namelijk doelmatigst door eerst de zoutzure oplossing door ammonia te praecipiteren, vervolgens bij het praecipitaat droppelsgewijze citroenzuur bij te doen, zorg dragende de reactie van het vocht alcalisch te houden. Eindelijk is het een vereischte zuiver chloretum magnesicum te bezigen, dat 'vil zeggen bevrijd van sulphas magnesicus, om de boven aangevoerde reden. (Annales de Chimie et de Physigue, Mars 1866, p. 855.) Voorloopig bericht omtrent een nieuw lichaam uit petroleum; door dr. W. Rö 11 ge r. De schrijver onderwierp op uitnoodiging van prof. Bei 1- stei nde zoogenoemde petroleumaether van den handel aan eene gefractioneerde destillatie, met het doel daarmede proeven te nemen met hexylwaterstof. Ter verwijdering van de bijgemengde koolwaterstoffen werd de petroleumaether niet alleen met zwavelzuur geschud, inaar over sterk zwavelzuur gedestilleerd. Het destillaat Werd van 10 tot 10 graden opgevangen en op nieuw over veel zwavelzuur gedestilleerd Na dat deze bewerking 3 tot tmaal herhaald was, bleven deze destillaten gedurende 14