Aluminium wordt uit zijne zoutoplossingen niet door magnesium gepraecipiteerd. dit de zouten van ehromium en mangaan worden door contact met magnesiumblik bezinksels gevormd, die vele eigenschappen van de oxyden dezer metalen vertoonden en die de schrijver zich voorbehoedt aan een nader onderzoek te onderwerpen. Arsenicum en antimonium worden uit hunne zure oplossingen door contact met magnesium niet gepraecipiteerd; zij verbinden zich met hydrogenium dat bij deze reactie ontstaat en ontwikkelt daarmede als hydrogenium arseniatum of antimoniatum. Het water wordt door magnesium zelfs onder de zwakste invloeden gedecomponeerd; het is voldoende eene geringe hoeveelheid keukenzout, sal ammoniae , het een of ander zuur enz. in water op te lossen, om dit metaal te oxyderen onder levendige ontwikkeling van waterstof. Dit gas is zeer zuiver als het magnesium geen silicium bevat. Bovengenoemde eigenschappen van het magnesium wettigden do hoop dat dit metaal het zink zou kunnen vervangen inde voortbrenging vaneen groot electro-motorisch vermogen, welk vermoeden door direkte proeven is bevestigd geworden. Een klein plaatje magnesium van 0.1 gram gewicht , naast een koper plaatje ineen glazen buis van 6 □ c. c. diameter, gevuld met aangezuurd water geplaatst, was voldoende om een kleinen electro-magnetischen toestel gedurende 10 minuten te doen werken en de verlichting in eene Gr e4i s1 e r’ache buis van 10 centim. lengte voort te brengen. Wanneer het magnesium goedkoper zal kunnen verkregen worden, zoo is het te verwachten dat dit het betaal bij uitnemendheid zal worden als voortbrenger van deetriciteit. Vooral komt het den schrijver voor, dat de opgenoemde feiten van bijzonder belang zijn voor de toxicologische opsporing van metaalvergiften. In al de gerechtelijk-scheikundige onderzoekingen , die ten d°el hebben de erkenning en afzondering van vergiftige