Om met zekerheid de deugdzaamheid vati petroleum te beproeven, moet men 100 deelen aan eene destillatie bij circa 115 tot 120° onderwerpen. Yoor dit onderzoek is de volgende toestel aan te bevelen.

Ineen gesloten blikken bus bevinden zich twee openingen, waarvan de eene dient om eene reageerbuis van 3.5 centimeter diameter te bevatten, inde andere opening wordt een openo glazen buis geplaatst, welke van boven in eene bol verwijdt is. De reageerbuis wordt tot op een zeker teken met 100 deelen of 10 C. C. petroleum gevuld en inde blikken bus zoo veel eener oplossing van 1 deel droge gekristalliseerde chlorcalcium in 6 deelen glycerin gebracht, dat zij daarmede voor een derde gevuld ia. Nadat de reageerbuis door middel vaneen gebogen buis in af hellende richting in verbinding is gebracht met eene kleine van onder gegradueerde buis, die in koud water geplaatst is, verhit men de blikken bus tot dat men inde open met een bol voorziene glazen buis de witte glycerindampen bespeurt. De temperatuur der glycerin-vloeistof is dan tot dit punt tot circa 125° gestegen en er destilleren alsdan de bestanddeelen van het petroleum over, welke hun kookpunt tot op bijna 1200 bezitten. Bij een goede petroleum destilleert er dan geen droppel over. Het onderzoek van petroleum op vervalschingen met de destillaten uit bruinkolen , turf, hars enz. bemerkt men aan de verwarming die wordt waargenomen bij vermenging met een gelijk volum zwavelzuurhydraat in eene droge niet te nauwe reageerbuis. De verwarming ten gevolge van de vermenging van het zuur met goede petroleum bedraagt hoogstens 5» boven den warmtegraad dezer laatste; bij aanwezigheid echter vaa genoemde destillaten 20—50 en hooger. In het eerste geval is zij niet voelbaar. Wanneer men in bovengenoemden toestel uit het petroleum een destillaat bekomen heeft, zoo kan men deze, alsmede het inden cilinder van de blikken bas terug gebleven petroleum, na bekoeling tot op de gemiddelde temperatuur met zwavelzuur beproeven..