den als moeskruid met rijst gegeten. Men geeft ze aan ainderen tegen wormen. Yoor dieren werken zij als vergif en veroorzaken bij dezen braking en onmacht; 8. De jonge Knoppen van Daun sawan (Pangium edule, Pangiaceae. BI.); 9. De wortel van Oehie ara (Oebie gadong, Dioscorea hirsuta, Dioscoreae. Deze wortel is alleen dan eetbaar, als bij zorgvuldig gekookt, dan in schijven gesneden en gedroogd wordt. Zonder toebereiding gebruikt, bewerkt hij hevige toevallen , zoo als hevige ontsteking van de spijshuis , vermeerderde speekselvloed , braking , diarrhee en onmacht; 10. Een afkooksel der Nicotiana tabacum en van Capdcum annuum enz. enz. (Men vergelijke over dergelijke bijmengselen : van Hasselt, Handleiding der vergiftleer, bijzonder gedeelte (p. 423 en 468). Wanneer het vergif reeds lang geleden bereid en daarom minder werkzaam geworden is, zoo bewerkt do Dajakker het op nieuw met de vloeibare uitzweeting van Cocculus crispus en een afkooksel van Capdcum annuum, waardoor het dadelijk weder zijn vorige kracht terug bekomt. Het op deze wijze bereide Siren-gif wordt vervolgens op vogels en apen beproefd, en waaneer het dan nog te zwak is, wordt het aan eene vernieuwde koking onderworpen. Ipoe-gif. De wortelbast van Strychnos tieuté wordt afgeschaafd en uitgeperst, de verkregen vloeistof tot siroopdikte verkookt, waarna men er de volgende ingrediënten aan toevoegt : 1) De op dezelfde wijze van Cocculus crispus bekomen vloeistof; 3) Een aftreksel van Daun hemona; 8) Men brengt het Ipoe-gif inden uitgeholden wortel van Gadong mambodck {Dioscorea hirsuta'), sluit de opening van deze uitholling met de bladen van Kalampokii en brandt dezen Koo toebereiden wortel onvolkomen, waarna het vergif in bamboesbuizen bewaard wordt. Als het gif voor de jacht op vogels dienen moet, kookt