Voorkomen ven quercetin in Calluna vulgaris Salisb.; door dr. Fr. Rochleder. De quercetin is tot nog toe slechts in weinige planten als zoodanig gevonden. Bo 11 e y vondt ze inde vruchten van Rippophaé rhamnoïdes en Jlhamnus tinctoria, alsmede in het hout van Rhus Colinus. Ook inde groene deelen van Calluna vulgaris is eene niet onbeduidende hoeveelheid quercetin vervat. Wanneer de deelen dezer plant die boven den grond staan afgesneden, met wijngeest uitgekookt worden en het uittreksel ter bekoeling wordt weggezet , zoo zondert zich eene groote hoeveelheid wasehachtige lichamen uit. Wordt het van wasch afgefiltreerde decoct op een waterbad afgedestilleerd, ten einde den alcohol te verdrijven, zoo zondert zich uit het Waterig overschot der destillatie eenig quercetin af, gemengd met waschachtiae en vette zelfstandigheden, terwijl de voornaamste hoeveelheid der quercetin , met behulp der overige bestanddeelen in water opgelost gehouden wordt. De quercetin wordt door schudden met aether uitgetrokken, de aether afgedestilleerd en het overschot op eene koele plaatste kristalliseren gezet. Na verloop van weinig tijd 18 de quercetin afgezonderd inden vorm van papaverzaadkleine kristalhoofdjes, welke doortrokken zijn met eene dikke moederloog. Deze massa wordt met water uit het destilleervat uitgespoeld, alcohol bijgedaan, verwarmd tot dat nlles is opgelost en deze oplossing gefiltreerd ineen glazen vat met water. De quercetin zondert zich nog eenigzins onzuiver af, wordt daarom nog eenmaal door oplossing in alcohol en praecipitatie met water gezuiverd. Ter verdere zuivering is eene omkristallisering uit heet azijnzuur aan te bevelen. Zoo bereid bezitten de kristallen al de eigenschappen die aan de quercetin worden toegekend; zij geven met eene oplossing van loodsuiker het eigenaardig roode praecipitaat, Qlet oplossing van nitras argenticus reductie en bij 127° C. 1,1 oen stroom koolzuur gedroogd leverde het dezelfde samen-