ooliol bereid extract volgens de Pharm. Neerl , bij voorkeur uit Hyoscyamus Niger, Atropa Belladonna ot' Conium Maculatnm. Men verlangt hierbij: a eenige gedroogde exemplaren der plant, die bij het onderzoek gebezigd is ,h de hoeveelheid van minstens 3 looden van het door uitpersing en het door alcohol bereide extract, en c de hoeveelheid der alcaloïdeu, die uit beide extracten zijn afgezonderd. Tot prijs van antwoord voor a gulden of de waarde daarvan inden vorm vaneen werktuig of een boekwerk. Tot prijs van antwoord b .... gulden of de waarde daarvan , een werktuig of boekwerk. Het doel dezer prijsonderwerpen zal niet behoeven omschreven te worden, vooral niet, nu de nieuw ingevoerde wet, bij het personeel van apotheker ook leerling- en hulpapotheker onderscheidt , tot welke betrekking men alleen door examen komen kan. K. Het Departement .... stelt voor, dat vanwege de Maatschappij middelen worden beraamd, om hetzij met, hetzij zonder bemiddeling der afdeelingen , de meest mogelijke openbaarheid te geven aan het verhandelde inde vergaderingen der Geneeskundige fiaden, hetgeen naar hare meening het best zou kunnen geschieden door officiële verslaggeving vanwege de Maatschappij met of zonder behulp van stenographie. L. Het Departement overwegende, dat de gelijkmatige Inspectie der Apotheken van veel belang is, stelt voor, dat het Hoofdbestuur de Afdeelingen uitnoodige, om verslag te doen van de wijze waarop de Inspectie bij de leden zal hebben plaats gehad, ten einde naar aanleiding van dat verslag zoo noodig maatregelen te nemen tot be. vordering der gelijkmatige Inspectie. M. Het Departement .... wenscht op de Algemeene Vergadering ter sprake gebragt te zien de wenschelijkheid» om meer gelijkvormigheid te brengen in het berekenen van den prijs der recepten door het geheele rijk. 7. Verslag omtrent de benoemingen in het Hoofdbestuur. 8. Verkiezing vaneen lid der Permanente Commissie.