Be aanleiding tot dit onderzoek was ontstaan, doordien sommige doctoren de voorkeur aan Sulphaa Atropin. gaven, slechts bij enkele apothekers door hen aangewezen te verkrijgen, waardoor vele apothekers niet alleen in hunne stoffelijke belangen maar bovenal in hunnen goeden naam benadeeld konden worden; ofschoon niet te ontkennen valt dat welhgt Sulphas Atrop, geleverd werd, die niet aan het doel beantwoordde.

Bij ons onderzoek maakten wij, behalve van de gewone m de handboeken opgegeven reagentia, voornamelijk gebruik van de herkenmiddelen, voorkomende in het jaarlijksch verslag betrekkelijk de verpleging en ’t onderwijs in het Nederlandsch gasthuis voor ooghjders, door Prof. F. C. Donders. Mei 1860. Utrecht. De reactien in genoemd werk vermeld hebben echter, zoo als zij daar beschreven zijn, slechts eene betrekkelijke waarde, omdat niet bepaald wordt?, van welk gehalte de oplossingen waren waarmede gereageerd werd, en de ondervinding ons zeer spoedig leerde dat de verkregen resultaten geheel veranderd of gewijzigd worden door de meerdere of mindere sterkte der oplossingen. Dertien monsters Sulphas Atropinicus, uitgezonderd de door ons bereide, gaven de volgende uitkomsten: I. Engelsche Sulph. Atrop, geleverd door de Heeren Fr. Jobst & O. Coblenz. Uitwendig voorkomen: korrelachtig, eeuigzins doorschijnend, met een geelachtige tint, iets gelijkende naar uitgedroogde gomoplossing. De oplossing in water was helder en volkomen onzijdig. Eenige korrels met geconcentreerd zwavelzuur behandeld werden langzaam en ongekleurd opgelost. Een deel opgelost in zestig deelen aq. dest. gaf met eene oplossing van I deel chloorplatinum op 10 d. water geen praecipitaat; in eene oplossing van twee deelen op zestig deelen een ruim geelwit nederplofsel. dat 24 uren later geheel verdwenen was. Een deel opgelost in zestig deelen chloorwater gaf bij voorzigtige iudruppeling vau twee i drie druppels ammon.