De overblijvende Atropinum moet nog eenmaal in watervrije Alcohol opgelosfc, met dierlijke kool getrokken worden en daarna door langzame verdamping van de Alcohol kristalliseren. Volgens Procter bekomt men 0.3 procent van het gewigt der gebruikte wortels aan Atropinum.

Het mogt mij echter op deze wijze en alles zorgvuldig vermijdende wat do ontleding van het alcaloid kon veroorzaken , niet gelukken een gunstig resultaat te verkrijgen. Nadat 195 ned. looden Ead.Balladonn. op de omschreven wijze waren behandeld, bleef er na de verdamping der Chloroforme, hetgeen onder verspreiding vaneen walgelijken stank geschiedde, ongeveer een drachme, donker bruin gekleurde zelfstandigheid over. Met den heer Hoorn raadplegende , wat wij daarmede verder zouden doen, beslaten wijde verkregen stof, doormiddel van verdund zwavelzuur, op te lossen en te trachten door praecipiteren met Carb. Kalic. de Atropinum, zoo die al aanwezig mogt zijn, af te zonderen. Uit de bruin gekleurde oplossing, praecipiteerde voor het grootst gedeelte eene wasachtige, sterk klevende en gekleurde stof, waarin wij slechts de harsachtige kleurstof der wortels meenden te zien; na deze verwijderd te hebben, kwam door bijvoeging van Carb. Kalic. nog eenig praecipitaat te voorschijn, dat afgezonderd en gedroogd, eenige greinen graauw gekleurde Atropinum bleek te zijn. Het kwam mij voor, dat het mislukken der bereiding voornamelijk moest toegeschreven worden, aan de omstandigheid dat i* roct er, uit eene nog Alcohol bevattende vloeistof de Atropinum laat praecipiteren, waardoor het Alcaloid dat moeijelijk oplosbaar is in water, voor een gedeelte in de hoewel zeer verdunde alcoholische vloeistof, na het praecipiteren uit het zwavelzure zout kon worden opgelost en daardoor verloren gaan. Ik besloot eene tweede proefneming te doen met 2 ned. ft’ Ead- Belladonn. en volgde de eerste bereiding tot bij het destilleren van de Alcohol; nadat % gedeelten waren afgedestileerd, werd het overschot mèt de noodige hoeveelheid water vermengd en op zachte warmte uitgedampt, tot dat