deze stem niet zal zijn als die eens roependen in de woestijn.

Zooals onze lezers weten bestaat het Bestuur der Ver. uit de lieeren Ds. C. W. Pohlmann, Ds. J. J. van Noort, Ds. C. E. van Lelyveld, H. J. de Jong Schouwenburg, Ds. A. de Haan, Ds. A. J. A. Vermeer, Ds. H. L. Boerlijst, Jhr. Dr. L. M. Quarles van Ufford.

— De Mededeelingen van de Ver. voor Inwendige Zending in Noord-Brabant en Limburg geven, behalve •een opgave van giften, ontvangen van 1 Sept — 1 Dec:, «enige bijzonderheden omtrent den arbeid.

We ontleenen daaraan het volgende:

„Juist in dezen tijd kwam tot ons Bestuur het verzoek om te Maastricht het Evangelisatiewerk weer te JJeginnen. Jaren geleden heeft wijlen br. Dun aldaar met waren zegen gearbeid. Maar toen tijdens zijn ziekte zijn werk minder geregeld kon voortgaan en ■de belangstelling kwijnde,, werd na zijn dood het besluit genomen dezen post op te1 heffen. Er scheen toen in Maastricht eenige kans te bestaan dat de vrienden der evangelisatie met wat meer bevrediging dan vroeger ter kerk konden gaan. Maar 't bleek al spoedig slechts schijn te wezen. En sedert de predikant, die, van afkomst rechtzinnig, een tijdlang sommigen van onze geestverwanten tot zich wist te trekken, Maastricht verliet is de toestand in die gemeente zoodanig geworden, dat men aldaar slechts de keus heeft tusschen het modernisme in de Hervormde of Luthersche Kerk of „de gereformeerde Kerk."

„'t Gevolg is, dat menigeen, die zich in geen van deze twee thuis gevoelt, maar niet meer ter kerk gaat, zijn kinderen niet naar de catechisatie zendt. En dat .gedurig nieuwe gezinnnen zich daar vestigen, tot op dien tijd trouwe 'kerkgangers, maar die nu niet weten, waarheen zij zich wenden zullen.

„Ons Bestuur is nu bezig het terrein te verkennen, 't Zal niet gemakkelijk zijn dien verafgelegen post geregeld te verzorgen als er geen vaste Evangelist geplaatst kan worden, 't Zal ook moeite genoeg kosten een woning te vinden waar men samenkomen kan en de Evangelist onder dak kan komen. En 't «al aan den penningmeester opnieuw belangrijke •eischen stellen."

—-• Eerstdaags zal, naar men ons mededeelt, een afzonderlijk verslag verschijnen, van de tweedaagsclie conferentie, gehouden door de afdeeling Tucht- en Opvoedingswezen der Tentoonstelling „Opvoeding van -de, jeugd boven den leerplichtigen leeftijd. In dat verslag zijn behalve de inleidingen der verschillende 'sprekers, ook de daarover gevoerde debatter. opgenomen.

Het verslag is verkrijgbaar aan het Secretariaat der subcommissie Borneo- straat 2. C. te 's Graven hage.

— Van de Christelijke werkzaamheid onder fabrieksjongens en fabrieksmeisjes te Leiden ontvingen we een verslag, waarin Mej. Joh.a Drost vertelt van al de wederwaardigheden in dezen arbeid. Maar ook van den zegen d;en de Heer daaraan verbindt. Jammer dat de kas leeg is, zoodat daar niets meer kan worden uitgenomen. Maar het Bestuur rekent op «en extraatje van dezen en genen. Moge die verwachting niet beschaamd worden en ook door dezen arkeid bij voortduring het Godsrijk worden uitgebreid.

Buitoni and-

Wegens plaatsgebrek moest het Buitenlandsch «verzicht eenige weken achterwege blijven. Trouwens veel belangrijks was er niet te vermelden. Van het in werking treden van het Vredes-verdrag op 1 Dec. is niets gekomen. De nieuwe eischen aan Duitschland gestel'd, o. a. als vergoeding voor het tot zinken brengen van de Duitsche vloot te Scapa-Flow, leidden tot het wisselen van nota's, maar nog niet -tot een resultaat dat het ingaan van den vrede mogelijk maakt. Voor de zooveelste maal wordt de verwachting uitgesproken dat het nu niet lang meer duren zal. 't Zou wel een reden tot vreugde en dankbaarheid zijn als dit nog voor het einde van het jaar werkelijkheid werd.

Intusschen hebben de geallieerden van hun zware ■eisclién aan Duitschland iets laten vallen. De Engelschen hebben blijkbaar den onverzadigbaren Clemen■ceau daartoe genoodzaakt. En daardoor is de vrede weer heel wat naderbij gekomen.

= JYIededeelingen.

DE KERSTFEESTVIERING OP DE WEESINRICHTING

zal plaats liebben lsten Kerstdag 's avonds te 51/2 uren met de ouderen in de kerk.

2<ien Kerstdag 's avonds te 5 uren met de jongeren in liet Moederhuis.

brievenbus.

Ds. B. Th. v. S. te O. Ja, gij zult op den laatsten Zondag van die maand zeer welkom zijn. Komt ge samen? Afgesproken?

Den Heer C. B. te O. a/d. IJ. Uw bereidwilligheid bracht mij tegelijk de blijde zekerheid van uw herstel. Het mag slechts een klein verhaal zijn.

Den Heer E. S. te O. Ik zou mij maar aan een patroon verbinden en als het dan moet later met afgesproken opzegging vertrekken.

Ds. J. J. d. K. A. te D. Ik zal het er maar voor houden dat gij het in uw jubileumjaar zult doen.

Ds. B. J. te M. Veel dank voor uw schrijven. Als ik kan hoop ik 4 April te komen.

Den Heer H. A. v. B. te Z. Ik ben het met Uw briefkaartbeschouwing heelemaal niet eens: er komen betere tijden. Op den winter volgt de lente.

ELerünieuws.

Wed. Herv. Kerk.

Beroepen te: Ede, J. E. Klomp te Kesteren. — Piershil (toez.) G. Th. Smit te Bijnsaterwoude. — St. Maartensdijk, G. A. Pott te Üud-Beyerland. — Voorthuizen, D. Plantenga te Bergambacht. — Haarlem, (Protestantenbond) dr. J. C. A. Eetter, en. predt— Gent, (België) M. J. Beukenhorst te Sluis. —■ Elspeet, J. Kievit te Benschop. — Zuidwolde, (Dr.) dr. K. Sonies te Noordhorn. — St. Philipsland, H. van Essen te Hoedekenskerke. — Otterloo, W. Deur, cand. te Gouda. — Garrelsweer, J. J. Ploos van Amstel, cand. te Amsterdam. — 's Gravenmoer, W. Deur. cand. te Gouda. — Nieuwe Tonge, Th. G. C. Bappard te Lage Vuursche. — Elburg, J. G. Woelderink te Bandwijk.

Aangenomen naar: Meerssen, A. W. Huiskamp te Venlo. — Horsten, W. A. B. ten Kate te Kolderveen. — Zegveld, W. Deur, cand. te Gouda.

Bedankt voor:Benthuizen, Goudriaanenz. W.Deur, cand. te Gouda. — Almelo (Evangelisatie) C. D. v. Noppen te Zwolle. — Wilhelminadorp, G. de Wijk te Zoutelande, -— Kattendijke, A. Dronkers te Dongen. — Harlingen, J. A. Baabe te Oosterhout (bij Nijmegen). — Wapenveld, T. Kloosterman te Alkmaar. — Hensbroek, K. J. de Groot te Priens (Pr.) — Waarder (bij Woerden), G. J. Koolhaas te Barneveld. — Urk, Jac. de Pree, cand. te Utrecht.

Xjiefd.egaven.

VOOB DE WEEZEN.

Goederen

In liartelijken dank ontvangen:

's Gravenhage, Jkvr. M. B. 1 groote moltonnen rok, 1 ongebl. kat. jongensbroek, 1 pr. sokken. 1 wollen bouffante en 2 boekjes; — Jkvr. C. d. 1. B. C. 1 ongebl. kat. meisjeshemd, 2 idem jongenshemden, 2. idem jongensbroeken, 4 moltonnen rokjes,

1 bonte schort, 1 sportfianellen jongens blouse en 2 wollen bouffantes; — Jkvr. A. S. 12 ongebl. kat. meisjes- en 27 idem jongenshemden, 23 gebreide borstrokken, 40 indigo piqué jongensbroeken, 2 keper meisjesbroeken, 2 groote en 2 kleine moltonnen rokken, 2 keper- en 3 gebreide onderjurkjes, 4 ponnetjes, 2 babymutsjes, 4 wollen mutsen, 1 kat. jongenspakje, 1 jongensblouse, 2 bonte schortjes, 12 witte en 6 blauwe handdoeken, 26 lakens, 4 doosjes met kralen en 1 couvert met gebruikte postzegels ; — van Mevr. wed. N. N. 5 paar kousen en 1 borstrokje. — Aarlanderveen, van de Naaivereeniging 30 groote jongenshemden, 8 groote jongensbroeken, 6 lakens en eenig speelgoed voor 't Kerstfeest. — Nijmegen C. v.d. S.Kz. 1 bus biscuits voor den Kerstboom. — Nijmegen, door mej. L. W. G. van de Tabitha-vereen. 6 poppen, 12 knikkerzakken, 4 zakjes, 19 gebr. ballen, 1 pr. kousen, 21 bonte schortjes, 10 wollen rokken, 12 kleine sloopjes, 13 groote sloopen. 15 theedoeken, en 17 hemden. — Hengelo (O), mevr. A. H. M. W. 5 pr. zwarte kousen, 2 pr. sokken, 6 wollen mutsen en 1 das. — Voorst, mejwen H. en G. v. d. W. 4 pr. zwarte kousen. — Almelo, door mej. C. v. V. C. van de meisjesvereen. „Tabitha" en „Mosterdzaadje" 6 pr wollen kousen, 10 groote meisjeshemden, 13 meisjeshemden, 11 nachtponnetjes, 12 kleine hemdjes en 6 schortjes. — Winterswijk, door K. J. S. van mevr. X. te Z. als Kerstgave 6 dames blouses en 6 kinderjurken. — Delft, mej. E. M. L. 2 legkaarten, 4 gezelschapspelen, 1 teekendoos, 3 doozen met handwerken, 1 dominospel, 1 vouwdoos, 1 bouwdoos,

2 bromtollen, 1 timmerdoos en een paard met kar. —

Gaven.

In hartelijken dank ontvangen:

Breda, J. D. v. d. M. f 2.50. — Fijnaart, Ph. V. f 10. — Zaamslag, W. S. f2.50. —'s Gravenhage, M. A. B. v. D. f50. — 's Gravenhage, mevr. wed. J. F. H. f 0.50 Kerstgave. — Amsterdam, H. P. D. f 10 Kerstgave. — Hillegom, Neeltje en Bijkje S. f3 Kerstgave. — Neerbosch, Marietje S. f 1.67. — Amsterdam, mevr. d. V. f 2.50 Kerstgave. — Vianen, wed. L. M. f 25. — 's Gravenhage, door Jkvr. A. S. f 5 van mevr. wed. N. N. — Amsterdam, mevr- wed. E. H. L. fl. — Voorst, mej.wen H. en C. v. d. W. f 10. —

Ovezand, J. M. Mz. f 1. — Vlissingen, J. V. f2.50 Kerstgave. — Nijmegen, J. K. f4 Kerstgave. — 's Gravenhage, Mevr. wed. S. H. K. v. Q. f5 Kerstgave. — Assen, G. J. f 1 Kerstgave en f 1.50 voor de Weezen. — Herxen bij Wijhe, H. D. f 5 Kerstgave. — Meppel, W. V. f2.50 Kerstgave. — Bussum,mevr. wed. A. J. B. f20. —Delft,mej. T.H.f2. — Delft,mej.

A. d. J. f10..— Dedemsvaart, A. D f 1 Kerstgave. — Hilversum, mej. B. L. f 1. — Hoorn, H. J. S. f 2. — s Gravenhage, mej. A. S. v. IC. f 5 Kerstgave. — Dinxperlo, mevr. G. B. G. f 10. — Velp, mevr. wed. d. H. geb. D. f 10. — Nunspeet, N. N f 10. — Vlissingen, N. N. f3. — Zaamslag, D. D. f5. — Driebergen, A. v. D. f2.50 voor 't laten lezen van „Het Oosten." — 's Gravenhage, door mej. C. W. f25 Kerstgave van de Begunstigers van den Haagschen Oud-Neerboschkrans en f 5 uit het huisbusje van D. W. — 's Gravenhage, M. H. f100. —Woerden, mevr. wed. C. B. f 25 Kerstgave. — Utrecht, W. I. f 0.50 voor de luidklok. — 's Gravenhage, door A. A. v. W. f2.50 Kerstgave van N. N.; van J. v. d. V. f0.50 voor 'tmedelezen van „Het Oosten" en f 0.29 dito van Kret. — 's Gravenhage, E. v. G. f5. — Aarlanderveen, mevr. mr. C. v. d. L. f 15. Kerstgave — Hengelo (O.), fam. A. H. M. W. f25 Kerstgave. — Amsterdam, G. W.

f 25 Kerstgave. — Postmerk Heerenveen, Van een lezeres van ' „De Vriend d^s Huizes" fl. — ZuidSchalkwijk, IC. S. f2.50 jaarl. bijdrage. — Velp, W. J. f2.50 Kerstgave. — Vlaardingen, mevr. wed. J. K. f10 uit het Weezenbusje. — 's Gravenhage, mej. E. C. v. d. G. fl. — Wageningen, door mej. W. B. overbetaling van mej. v. M. f 1.10; mej. Gr. KL f 1; mej. Gr. Str. f 0.25 en Kerstgave van mevr. v. G. f 2.50; mej. v. d. P. f 0.60; mej. T. f 0.50; dhr. L. f 0.25; mej.

B. B. f 0.25; mej. E. B. f0.25 en van de kinderen der Handwerkklasse f 0.60. — Delft, N. N. f 10. — 's Gravenhage, mej. v. G. f5Kerstgave. — Amsterdam, Van de Blinden f3.95 Kerstgave Voor 't lezen van „Het Oosten". — Loenen a/d Vecht, mevr. t. H. f 3 Kerstgave. — Amsterdam, Kerstgave 1919 f150.— Neerbosch N. N. f 1 voor 't lezen van een courantje. —

A.I3"VEnTElSrTIËlSr.

Mevrouw BOSCHMA te Rieurlo VRAAGT om zoo spoedig- mógelijk in dienst te treden

een nette Dienstbode.

Loon ƒ150.

Mevr. de Wed. W. H. VAN OOBDT, Emmalaan9, Baarn, VRAAGT met Februari

twee eenvoudige Meisjes als

KEUKEN- en WERKMEISJE, <p. &.>,

van goede getuigen voorzien.

Wordt GEVRAAGD 1 Februari

een net KeukeD-Werkmeisje,(P.G.),

van goede getuigen voorzien, tegen flink loon, door Mevrouw BEIJNVAAN, 74 Koningslaan, ÜtfCOht.

kerstfeest,

ZONDAGSSCHOOL, BONTEBOK (Fr)

Tot nu toe ontvingen wij nog geen enkele gave. WIE KELPT nu om onze arme kleinen een feestje te bereiden? Giften worden verantwoord. Kleertjes enz. zijn zeer welkom. Gaven aan F. VOLBEDA, G. Onderwijzer.

Tephanel (bij Heerenveen).

Namens ds Zondagsschoolcommissie.

Voor onze arme Drentsche heidekindertjes van AJteveer en Hoderes vragen wij allerdringendst HULP voor onze

Kerstfeesfuiering

Geld, boeken, kleeren, alles zeer welkom. God neige uw harten.

Namens het Zondagsschoolbestuur,

H. KEMKEBS Azn.,

Mr. Schilder te Boden (Drente),

Benningm eester.