„DE ZWEMKRONIEK” OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN ZWEMBOND

We vernemen nog, dat de vorige week Dinsdag de Stichting Bad- en Zweminrichting „Het Oosten is opgericht door de buurtverenigingen „F.E.0.”, „Het Noord-Oosten”, „De Hoogte”, „Ons Belang”, „N. Kijk int Jatstraat en Omg.’ en dooreen commissie van enkele personen, die het initiatief der plannen hebben genomen, Reeds is men met groote voortvarendheid aan de voorbereiding van' deze groote en grootsche plannen begonnen. De statuten en het huishoudelijk reglement zijn voorloopig besproken en ter nadere uitwerking in handen vaneen commissielid gesteld. Dezer dagen hoopte deze daarmede gereed te komen, waarna een openbare vergadering zal worden belegd ter eventueele definitieve oprichting der stichting. Zooals gezegd ondervinden deze plannen groote belangstelling in genoemd stadsdeel, vanwaar men reeds tal van sympathiebetuigingen mocht ontvangen. Genoemde buurtvereenigingen vooral zetten hun schouders onder de zaak en nemen alle voorloopige kosten voor hun rekening evenals de kosten, vallende op het aanvragen der Kon. Goedkeuring, waartoe men denkt over te gaan. Verdere bijzonderheden. We vernamen nog, zegt hec blad, dat de Nederlandsche Zwembond moreelen steun heeft toegezegd, evenals enkele autoriteiten. Ook echter anderzins heeft men reeds toezeggingen voor medewerking ontvangen.

Een circulaire is verzonden, waarin gezproken wordt vaneen goed en modern ingericht zwembad en van een besluit om leden-aandeelhouders te werven met aandeelen groot f 10.—, deelende inde winst tot een maximum van 3 pet., welke leden bij betaling van f 3. contributie per jaar gratis abonnement hebben, terwijl niet-leden f 6. per seizoen voor een abonnement moeten betalen. De commissie stelt zich voor, zoo luidt deze circulaire, met de bad- en zweminrichting nog voor het a.s. badseizoen gereed te komen. Reeds zijn, deelde men ons nog mede, verschillende inteekenlijsten ingekomen, waaruit de belangstelling moge blijken voor deze plannen; plannen, waaromtrent we bovenstaande inlichtingen publiceerden, aangezien het inden Raad gesprokene vrijwel hetzelfde beoogt als de commissie van plan is. Het wil ons voorkomen, dat gezien het groote belang van deze plannen samenwerking hier niet alleen in beider belang maar ook nuttig zal zijn. Eenerzijds toch zou gemakkelijker aan den wensch van den Raad tegemoet kunnen worden gekomen, terwijl anderzijds het particulier initiatief met medewerking van de gemeente gemakkelijker zal kunnen werken. In beide gevallen ten bate van de zwemsport en alzoo van de Volksgezondheid. Plannen dus, die medewerking verdienen.

HILDE SALBERT. DnitsrblanrU r-, , , . f* en er jongste vondsten van de Duitsche zwemwereld is de jonge Silezische zwemster Hilde Salbert uit Gleiwitz die speciaal op de 100 M crawl een bijzonderen vorm schijnt te vertoonen. In leidende Duitsche zwemkringen is er dan ook geen twijfel of deze jonge dame zal Duitschland bij de a.s. Olympische Spelen te Los Angeles vertegenwoordigen. Hilde Salbert is eerst zestien jaar oud. Zij heeft – dat was in December 1931 de eveneens uit Opper Silezie geboortige Duitsche record zwemster Lotte Kotulla (Beuthen) op de 100 M. geslagen en een nieuw Duitsch record 1 m. 13 sec. gevestigd.

Hilde zwemt reeds van haar achtste jaar af; op haar twaalfde begon zij ernstig den crawlslag te beoefenen voortdurend onder deskundig toezicht en onder speciale verzorging van haar sportieven vader, werd zij al sneller en sneller, waartoe veel gymnastiche oefening en in den winter ski„en en andere sport niet weini mede„ werkte. H.,, c,, . T .. v, „ , Hllde Salberj en uL°“e Kotulla Zl’n even )on9 z°°dat fr zeker ,van deze belde zwemsters nog meer snelheid kan worden verwacht, Hoewel er tusschen 1.13 en het Europeesch record van be H°ngaarsche Magda Lenkei (1.09,8) nog wel een belangrijk verschil is!