„DE ZWEMKRONIEK” OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN ZWEMBOND.

KAMPIOENSCHAPPEN TE ASSEN 1932.

Op Maandag 29 Februari zijn we, welwillend gechaperoneerd en gechauffeerd door onze ex-Noordelijke Hoofd Consul een kijkje wezen nemen in Assen waar de Zwembond zooals bekend dit jaar de Nationale Seniores Kampioenschappen in het zwembad hoopt te verwerken. Om half negen ’s morgens doemde er een snelle wagen uit het ochtendgloren voor het station te Amersfoort op en werd de tocht naar Assen aanvaard, in gezelschap van onze tweede T.C.-'Secretaresse, door wier goede zorgen ditmaal de kampioenschappen in papieren vorm zullen worden georganiseerd. Na Amersfoort verlaten te hebben, kwam het laatste zonnetje in Februari uit haar schuilhoek te voorschijn en langs den goed onderhouden weg, vlogen we op Zwolle af.

Ineen ideaal-natuur-zwemschool. Direct werd de achter de voetbalvelden liggende zwemschool opgezocht en konden we constateeren, dat het water als zoodanig schitterend voor de kampioenschappen geschikt was. Het is een ideaal natuur-zwemschool met een breed strand langs eender geheele lengtezijden van het water, terwijl het bassin waarin de wedstrijden zullen plaats vinden circa 50 Meter lang en ongeveer 38 Meter breed is. De lengte is niet volledig zuiver en bedraagt ongeveer 30 centimeter meer, doch de heer Jansen van Galen beloofde direct over te zullen gaan tot het aanbrengen van twee vaste keerpunten van 6 banen a 3 Meter of totaal 18 Meter breed, over de geheele diepte dicht, tot ruim een Meter onder den waterspiegel, welke, met cocosmat bekleed, zeker zeer goede keer-

Na de gebruikelijke motorpanne te Elburg, waar tien minuten precies een uur duren, kwamen we via de Nieuwe brug over het Katerveer te Zwolle. Na Zwolle reden we door het vriendelijke dorpje Rouveen, waar de eigenaardige kleederdracht van jongens en meisjes, evenals te Staphorst, onze aandacht vroeg en we werkelijk benieuwd werden of de jeugdige bewoners dezer dorpjes ’s zomers bij het baden en zwemmen, van soortgelijke badpakjes gebruik zouden mrken. Na Meppel vlogen we langs de bekend geworden Drentsche Hoofdvaart in snel tempo naar Assen, waar we om 13.45 uur aankwamen en na een kleintje koffie, de zwemschool, gelegen achter het nieuwe Asser Sportpark, opzochten, terwijl inmiddels onze Noordelijke T.C.-er de Heer D. J. Teenstra zich aangesloten had. Hier werden we, we waren ietwat over tijd, hetgeen de journalist van het Nieuwsblad voor het Noorden, nu al reeds aanleiding gaf ietwat boosaardig over „het bekende Drentsche kwartierke” te spreken, ontvangen door den vroegeren Secretaris, thans Voorzitter van de Assensche Zwemvereeniging Dr. Damsté, terwijl tevens aanwezig waren de heeren Mr. Linthorst Homan, oud-Voorzitter der jeugdige Asser Zwemvereeniging en Mr. Menno S. Kalma, benevens de Directeur van Gemeente Werken de heer Jansen van Galen.

punten zullen vormen. De juiste onderlinge afstand tusschen de beide keerpunten, zal hierdoor tevens op precies 50 Meter gebracht worden, zoodat de baan aan alle te stellen eischen zal voldoen. Ten behoeve van de accomodatie voor het publiek zullen enkele tribunes van de bekende T.T.-race’s op het strand worden opgesteld, waardoor zitplaatsen voor circa 1500 bezoekers verzekerd zullen worden. Bijgaande foto der zwemschool zal onzen deelnemers en officials nu al reeds een duidelijk beeld van de inrichting geven, welke minder wedstrijd- dan wel natuurzwemschool, toch na de aan te brengen wijzigingen en verbeteringen een ideaal vaneen sport-inrichting geacht moet worden, waarmede men de zwemliefhebbers te Assen zeker geluk mag wenschen. Wij twijfelen er niet aan, of ook onze kampioenschappen 1932 gaan in Assen een sportieve glansperiode

Asser Zwembad,