„DE ZWEMKRONIEK” OEEICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN ZWEMBOND.

50 M. vrije slag leden Inter Nos: 1. C. Regting in 38 4/5 sec., 2. M. v. Hinten in 39 1/5 sec., 3. R. Bongenaar in 41 sec. 75 M. wisselslag, persoonlijk nationaal (rug-, school-, vrije slag): 1. J. Korthof (Inter Nos) in 1 min. 24/5 sec., 2. A. Hogerweg (R.D.Z.) in 1 min. 3 1/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren. nationaal; 1. A.Z. I (B. Bossing, Ingliss Arkell, W. Sierenberg, P. L. Bannenberg, G. van Voorst) in 2 min. 31 sec., 2. Het Y in 2 min. 34 sec., 3. Zian (Haag). 100 M. vrije slag, dames nationaal: 1. C. Laddé (Het Y) in 1 min. 14 1/5 sec., 2. N. Langeveld (Inter Nos) in 1 min. 19 1/5 sec. 50 M. rugslag, adspiranten meisjes, nationaal: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) in 38 3/5 sec., 2. J. Pieters (Inter Nos) in 42 2/5 sec. Wisselslag-estafette van zeven zwemmers, nationaal; 1. A.Z. (G. van Voorst, P. L. Bannenberg, Ingliss Arkell, Ambachtsheer, B. Bossong, A Sutherland Royaards en M. Sierenberg) in 4 min. 53 3/5 sec., 2. Zian (Haag) in 5 min. 2/5 sec., 3. Dolfijn, 4, Het Y. Wisselslag-estafette van zeven zwemsters, nationaal; 1. R.D.Z. (J. Muller, }. de Jong, G. Klapwijk, G. Brouwers, A. Hogeweg, T. Baumeister en W. den Ouden) in 5 min. 20 3/5 sec., 2. Inter Nos in 5 min. 34 sec., 3. H.D.Z., 4. Het Y. ARTIKEL 9 HUISHOUDELIJK REGLEMENT. De toepassing van bovengenoemd artikel heeft inde laatste vergadering der Afdeeling Zuid-Holland heel wat moeilijkheden veroorzaakt, moeilijkheden, die ondanks de aanwezigheid van den Bondsvoorzitter en van den voorzitter der Reglementscommissie niet op bevredigende wijze werden opgelost, omdat elke nieuwe uitlegging van het artikel onmiddellijk bestrijding uitlokte. Wat was het geval. De vergadering was maar matig bezocht. Toen de aanwijzing der afgevaardigden aan de orde werd gesteld bleken een aantal vereenigingen gebruik te hebben gemaakt van de bevoegdheid inde tweede alinea van het artikel gegeven. In totaal 60 stemmen, van de 88, welke in Zuid-Holland kunnen worden uitgebracht. Er waren echter nog meer combinaties gemaakt, welke niet ter kennis van de vergadering waren gebracht. Volgens den bondsvoorzitter bleven deze stemmen dus verder buiten beschouwing, kunnen zij dus niet meer worden uitgebracht. Neen, zegt de volgende redeneering. Over die stemmen beschikt nu de afdeelingsvergadering, die afgevaardigden met een bindend mandaat kan kiezen. Ook onjuist, is de derde redeneering. De vereenigingen behoeven hunne stemmen toch niet hier te combineeren, dat kunnen zij reeds hebben gedaan, en bovendien gaat het niet aan dat wij misschien tegen hun wil – hier over hun stem(men) beschikken. Ook de notulen der bondsvergadering gaven hier geen licht. Zooals men ziet, verschil van meening genoeg om een discussie van bijna twee uur te ontlokken, terwijl tenslotte een zeer onbevredigend resultaat is verkregen. Nu zit de fout van het stelsel m.i. hierin, dat men de afgevaardigden heeft willen doen aanwijzen op de afdeelingsvergadering, terwijl de werkelijke aanwijzing te voren inde kringvergadering of bij onderlinge afspraak geschiedt. Waar we er bijna zeker van zijn, dat hierover op de bondsvergadering nog wel een en ander gezegd zal worden, daar lijkt het ons gewenscht een oplossing aan de hand te doen, een oplossing die zich vrijwel geheel

aan de bestaande praktijk aansluit, en die het onmogelijk maakt dat zich gevallen zullen voordoen als thans in Zuid-Holland, waarvan tenslotte 9 afgevaardigden zullen verschijnen, uitbrengende 65 stemmen, terwijl Zuid-Holland in totaal 88 stemmen kan uitbrengen. Hoewel we er van overtuigd zijn ons den toorn van den bondsvoorzitter op den hals te halen door reeds nu, n.b. binnen een maand na het verschijnen van het nieuwe reglement, een wijziging daarin voor te stellen, kunnen we niet nalaten hieronder te laten volgen hoe o.i. het bovenaangehaald artikel zou kunnen luiden. Wijziging of aanvulling kan niet uitblijven. Laten we het dan radicaal doen en ons tevens bij de praktijk aansluiten. Ziehier dan: „De afgevaardigden voor de Bondsvergadering en voor ieder hunner een plaatsvervanger worden gekozen door, de Kringvergaderingen, met dien verstande, dat ieder afgevaardigde zoo na mogelijk 5 stemmen uitbrengt. Bedraagt het aantal overblijvende stemmen per kring 3 of 4, kan kunnen de Kringen daarvoor een afzonderlijken afgevaardigde kiezen, die dan 3 resp. 4 stemmen uitbrengt. Bedraagt het aantal overblijvende stemmen 1 of 2, dan worden deze stemmen zoo na mogelijk verdeeld over de reeds aangewezen afgevaardigden. Vereenigingen, die alleen of gezamenlijk ten minste 5 en ten hoogste 10 stemmen uitbrengen, kunnen éen, door haar aan te wijzen afgevsardigde een vrij mandaat voor deze stemmen verleenen. De vereeniging die van deze bevoegdheid gebruik heeft gemaakt, onthoudt zich verder van de verkiezing van afgevaardigden. Van één vereeniging kunnen niet meer dan twee leden tot afgevaardigden worden benoemd. Het mandaat der afgevaardigden duurt ten hoogste één jaar. De verkiezing der afgevaardigden heeft plaats inde eerste vergadering van het vereenigingsjaar. De namen der afgevaardigden en die hunner plaatsvervangers worden binnen 3 dagen na de verkiezing en althans vóór de eerste afdeelingsvergadering medegedeeld aan den betreffenden afdeelings-secretaris, die, nadat in alle kringen de afgevaardigden en hunne plaatsvervangers zijn aangewezen, hunne namen ter kennis brengt van het Bondsbestuur.” Haastrecht, Maart 1932. G. B. GABRY. HOLLANDSCHE DAMES ZWEMCLUB. De H.D.Z. vergaderde Zaterdag 27 Febr. in Hotel Neuf te Amsterdam. Een rustige, prettige vergadering met een niet al te belangrijke agenda. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, mej. Sutherland Royaards en A. Claus, werden herkozen, evenals de polocommissie. Het een en ander werd meegedeeld over de op 2 April a.s. te houden nationale wedstrijden. DE MAAS, ROTTERDAM. In aansluiting op het gepubliceerde omtrent de bestuurswisseling inde Maas nog de mededeeling, dat het polo-secretariaat met ingang van 1 Maart is overgegaan in handen van Ir. R. C. van Senus, Avenue Concordia 98, Rotterdam. ROTTERDAMSCHE DAMES ZWEMCLUB. De datum van de nationale wedstrijd der R.D.Z. (Rotterdam) is alweer gewijzigd. Die wordt nu Donderdag 21 April. De onderlinge wedstrijd blijft vastgesteld op 26 Mei.