De Zwemkroniek

den heer C. Minnes Jr., en aan den oud-penningmeester van U.Z.C. (bij het tienjarig bestaan), den heer A. Priems. Dat thans, bij het zesde lustrum, wederom aan een voortreffelijk lid het praedicaat eere-lid word uitgesproken, is dan ook een uniek voorval in het vereenigingsleven. Dal aan, Planjer het eere-lidmaatschap is overhandigd heeft aan de herdenking van het dertigjarig beslaan van de U.Z.C. groolen luister bijgezet. Eeri minutenlang applaus onderslreepte de woorden van den voorzitter, toen bekend werd dat Planjer de uitverkorene was voor het eere-lidmaatschap. Indien wijde leden van den N.Z.R.B. er aan herinneren, wat Planjer inden loop der jaren heeft gepresteerd om den polodag van U.Z.C. tot een nationale gebeurtenis te maken, dan zal het duidelijk zijn, dat de thans aan Planjer verleende onderscheiding hem inderdaad ten volle toekomt. Het bestuur van de U.Z.C. spreekt hierbij den wensch uit, dat U.Z.C. nog een lange reeks van jaren Planjer als werkend lid in haar midden mag houden. HET BESTUUR VAN U.Z.C. Ik was op de bondsvergadering en merkte op: dat wij eigenlijk drie vergaderingen tegelijk bijwoonden; dat Auguust het woord nam, hoewel de voorzitter er tegen was; dat het eere-metaal Jan uitstekend kleedt; dat de ontroering Jan even de baas was en dat hij zich daar niet voor schaamde; dat wij voor Moeder Triebels thans een pendant hebben inden persoon van den heer Meijerink; dat Moeder haar „pendant" eigenlijk nog maar een kwajongen vindt, omdat hij zes dagen jonger is dan zij; dat de heer van Veen het woord vroeg op grond van het feit dat hij vroeger inde vergaderingen van den N.B.R.D. ook altijd het woord had gehad, en dat hij het kreeg ook; dat Planjer blijkbaar alle reglementsartikelen met amendementen en al uit het hoofd kent; dat hij daarin alleen wordt geëvenaard door Sabel, die ze dan ook zelf heeft gemaakt; dat Planjer een uitstekend geheugen heeft voor toezeggingen; dat de stemming op de vergadering als altijd allergenoegelijkst was; dat het een genot was weer eens zooveel goede oude bekenden weer te zien; dat verschillenden van hen op zichtbare wijze aan het verdwijnen zijn; dat zij echter beloofd hebben op dezelfde golflengte terug te zullen komen; dat het mij een groot raadsel is hoe Jan den Boer zijn ~lijn" handhaaft als hij werkelijk alleen „op de bon" leeft; ten slotte; dat wij maar moeten aannemen dat het zoo goed is; dat Jan de Vries het al heel aardig leert en dat wij allemaal het al heel aardig leeren. R.

i nJtó-n.

Overzicht eerste kwartooi 1942. Verdronken: 9 Jongens: 4 Meisjes; 28 Mannen; 5 Vrouwen; in auto's; 1. In totaal verdronken: 47: eerste kwartaal 1941: 154 dooden. In het kwartaal verdronken beneden zes jaar: 8 Jongens en 4 Meisjes. In totaal: 12. Zijn begrepen in het totaal; eerste kwartaal 1941 ook 12. Verdronken: Bij doorzakken door het ijs of ineen wak rijden: 5 Jongens; 1 Meisje; 5 Mannen. In totaal: 11: Iste kwartaal '4l: 24. Gered werden of wisten zich te redden: 34 Jongens: 12 Meisjes; 38 Mannen, 14 Vrouwen; uit auto’s: 36. In totaal gered; 134; eerste kwartaal 1941: 331 geredden. Gered beneden zes jaar: 7 Jongens en 4 Meisjes. In het kwartaal: 11; eerste kwartaal 1941: 16. Gered bij doorzakken door het ijs of ineen wak rijden: 25 Jongens; 7 Meisjes; 23 Mannen; 9 Vrouwen. In totaal: 64; eerste kwartaal 1941: 95. » Er reden te water: bussen, auto’s en vrachtwagens. In totaal: 6; eerste kwartaal 1941: 20. Haarlem, April 1942. A. J. MEIJERINK, Hoofd der Propaganda N.Z.R.B.

Wijzigingen Jaarboekje. Blz. 35 schrappen en blz. 78 opvoeren. R. Jonker, Min. Nelissenstraat 43, Breda, tel. 4334. „ 51 J. Snoek, Laan 1942, 173, Hoograven. ~ 53 Flevo Secr. P.C.: G. Vroegop Jr„ Hoogstraten 14, Nijkerk. „ 61 Eibergsche Waterratten, Secr. S. Smeyer, Borculoscheweg A 428, Eibergen. „ 79 Julia, secr. tijdelijk waargenomen door Ir. A. v.d. Berg, Wassenaarstraat 15, Bergen op Zoom. Secretariaat Amsterdamsche Reddingsbrigade is gevestigd hij den Heer C. V. Kramer, Leeuwerikstraat 1, Amsterdam-N., tel. 48822. C. ALTINK, Secretaris. WATERPOLOCOMMISSIE. Secretariaat: B. Planjer, Biltstraat 128, Utrecht, telefoon 10398. Jeugd-polotournooi. Voor het op Zaterdag 27 Juni a.s. te houden jeugdpolotournooivoor kringploegen zijnde leeftijdsgrenzen bepaald als volgt: de deelnemers moeten op 27 Juni den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben en mogen die van 20 jaar niet hebben overschreden, dus uitsluitend spelers van 15 tot en met 19 jaar. Het tournooi zal in samenwerking met de P.C. georganiseerd worden door de vereenigingen W.Z.C. en Forel en gehouden worden inde zwembaden „Plantsoen” en „Tournooiplas” te Woerden. Wijzigingen indeeling. Na de publicatie van de indeeling, bereikten ons van eenige vereenigingen bezwaren, die wij in enkele gevallen als juist moesten erkennen. Daarnaast hebben wij gemeend een paar wijzigingen te moeten aanbrengen, die o.i. verbeteringen zijn. Onderstaand volgen de afdeellngen, waarin wijziging gekomen is: Afd. D.: D.K.R. I. G.Z.C. I, Maas I, Merwede I, P.C.G. 1. Afd. E.: H.V.G.B. I. L.Z.C. I, Poelmeer I, S.Z.C. I, Zijl I. Afd. G.: A.P.G.S. I, A.Z. I, D.J.K. I, Dolfijn I, Haarlem I, Neptunus I en V.Z.V. I (8 wedstrijden per zevental). Afd. M.: Bilthoven I, Neptunus I, Star 11, Z.Z.V. I, V.Z.C. I. , Afd, R.: Dolfijn 111 vervalt. Afd. S.: A.Z.P.C. 11, Brandenburg 11, D.K.R. 11, U.Z.C. IV, Zwemlust 11. Afd. U.: Robben 11, Star 111, U.Z.C. V, Vest 11, Zwemlust 111. Reglemeniswij zigingen. Onderstaande wijzigingen in het waterpoloreglement zijn door de algemeene vergadering aangenomen. Art. 2, 4e alinea te lezen: Voor den aanvang van de competities zullen door de P.C,, zoo noodig, districts-sub-commissies worden benoemd; de desbetreffende kringen kunnen hiertoe gezamenlijk een voordracht indienen. De districts-sub-commissies enz. An het slot van dit artikel een nieuwe alinea toevoegen: Tevens wordt de P.C. ter zijde gestaan door de Federatie van Waterpoloscheidsrechtersvereenigingen, welke die zaken betreffende het scheidsrechterswezen behandelt als in het reglement dezer Federatie opischreven. Dit reglement behoeft de goedkeuring van de P.C.

UITSLAGEN 4e ONTMOETING ZWEMCOMPETITIE JUNIORES EN NIEUWELINGEN VAN KRING AMSTERDAM, gehouden op 19 April in het Sportiondsenbad-Oost. 25 M. rugsl. adsp. van1112 jaar, jongens: 1. R. Klaver (D.) in 21,4 sec.; 2. A. Degens (D.) in 21,5 sec.; 3 en 4. T. v. Rongen (D.) en L. Böke (M.) in 21.8 sec. 25 M. rugsl. adsp. van 10—12 jaar, meisjes; 1. H. Eykholt (A.D.Z.) in 19,6 sec.; 2. W. Janssens (M.) en O. Siegmund {A.D.Z.) en R. Kraay (Y) in 20 sec.; 3. A. Wagemaker (M.) in 20,2 sec.