Weinig primair follikels, enkele ervan verkeeren ineen hoogeren graad van ontwikkeling. Geen follikels van de Graaf, geen atretische follikels, wel corp. atretic, L. komt vrijwel overeen met R, doch in dit ovarium zijn ook nog verschillende corp. albic. te zien. Ovaria 111. R. en L. 17 jaar; gestorven aan meningitis tuberc en miliair tuberculose. R. Het oppervlakkig epithelium is gedeeltelijk bewaard gebleven en is meestal cubisch. Oppervlakte van het ovarium is glad. Er zijn veel primair follikels aanwezig, enkele ervan verkeeren in hoogeren graad van ontwikkeling. Enkele kleine follikels van de Graaf zijn te zien. Verschillende groote atretische follikels. Verder zijn corp. atretic. en corp. albic. aanwezig. L. komt vrijwel overeen met R. Ovaria IV. R. en L. 17 jaar; overleden aan tuberc. puim. R. Het oppervlakkig epithelium is gedeeltelijk behouden gebleven en is laag (cubisch). Inden rand van het ovarium bevinden zich diepe insluipingen. Tamelijk veel primair follikels en follikels in hoogeren graad van ontwikkeling; enkele kleine follikels van de Graaf zijn aanwezig. Corp, atretic. en corp. albic. Aan den rand van het ovarium zijn enkele kleine cysten aanwezig, die zeer waarschijnlijk in verband kunnen worden gebracht met de insluipingen. L. komt vrijwel overeen met R. Ovaria V. R. en L. 18 jaar; overleden aan metastasen ten gevolge vaneen malignen tumor aan den hals. R. Bijna geen oppervlakkig epithelium. Weinig primair follikels, geen follikels in hoogeren graad van ontwikkeling, geen follikels van de Graaf, daarentegen enkele atretische follikels. Corp. atretica een corp. Int. overgaande in corp. albic.; eorpor. albic. L. Ook in dit ovarium is een corp. Int. overgaande in corp. albic. te zien; verder enkele primairfollikels, die in hoogeren graad van ontwikkeling verkeeren. Overigens als R. Ovaria YI. R. en L. 18 jaar. Overleden aan typhus abdominalis, broncho-pneumonia duplex. R. Oppervlakkig epithelium is gedeeltelijk aanwezig. De rand van het ovarium vertoont meer of minder diepe instulpingen, waarin het epithelium goed te zien is; dit heeft meestal een cubischen vorm.