Tamelijk veel primairfollikels, waarvan er enkele in iets hoogeren graad van ontwikkeling verkeeren; een enkele, kleine follikel van de Graaf is aanwezig; enkele atretische follikels; corp. albic.; corp. atretic. L. komt overeen met R. Ovaria YIT. R. en L. 19 jaar; overleden aan tuberc. puim. R. Weinig oppervlakkig epithelium (cubisoh), gladde oppervlakte van het ovarium. Yrij veel primair follikels, enkele er van verkeeren in hoogeren graad van ontwikkeling, één enkele follikel van d e Graaf (overgaande in atresie?); een atretische follikel overgaande in corp. atretic; corp. atretic.; corp. albic. L. In dit ovarium, dat veel overeenkomst vertoont met R., zijn verschillende atretische follikels te zien. Ovaria VIII. R. en L, 20 jaar; overleden aan tuberc. puim. R. Oppervlakkig epithelium is niet aanwezig (het ovarium vertoonde adhaesies). Veel primair follikels, waarvan er enkele in hoogeren graad van ontwikkeling verkeeren; een enkele atretische follikel, een corp. lut. overgaande in corp. albic.; corp. atretic,; corp. albic. L. komt overeen met R. Ovaria IX. R. en L. 20 jaar; overleden aan sepsis p. operat. R. Bijna geen oppervlakkig, epithelium (cubisch), verschillende primairfollikels, enkele in hoogeren graad van ontwikkeling; verschillende kleinere en grootere atretische follikels; geen follikels van de Graaf; corp. atretic.; corp. albic. Enkele primair follikels bevinden zich aan den rand van het ovarium. L. komt overeen met R. In dit ovarium worden een paar kleine follikels van de Graaf aangetroffen. Ovarium X. 22 jaar. Gravida van 34 weken, eclampsie; gestorven direct post partum. Slechts eender ovaria wérd onderzocht. Het oppervlakkig epithelium is slechts hier en daar aanwezig. Zeer veel primair follikels en follikels in hoogeren graad van ontwikkeling; follikels van, d e Graaf; een zeer groot aantal follikels in allerlei stadia van ontwikkeling, die in atresie verkeeren. Corp. atretic; corp. albic. Opmerking verdient dit ovarium door het groot aantal primair follikels en atretische follikels, die gevonden worden in het medullair gedeelte, wat eigenlijk reeds zona vasculosa had moeten zijn. Het vertegenwoordigt nog het type van het „jonge ovarium”.