waarbij geen theca int. cellen kunnen worden waai'genomen; een corp. Int. overgaande in corp. albic'. Decidua is op enkele plaatsen aanwezig. C Twee halve ovaria, afkomstig vaneen graviditeit van 3 maanden (peritonitis door sigmoiditis; totaal-exstirpatie van den uterus). I. De rand van het ovarium is blijkbaar met de omgeving vergroeid geweest. Verschillende primairfollikels; een vrij groote follikel van de Graaf; verschillende corp. albic. in verschillende stadia; atretisohe follikels. Hier en daar groepen cellen, die aan decidua doen denken. 11. Corpus luteum met een vrij groote kern van bindweefsel en fibrine (?). Hier en daar zijn nog groepen met theca internacellen te zien. D. Linker ovarium afkomstig vaneen graviditeit van 3 maanden. Uterus werd geëxstirpeerd wegens myoom necrose. R. ovarium niet geëxstirpeerd; dit bevatte een corp. lut. • De maten van dit ovarium waren 2 X 1-55 X 1.10 c.M. Weinig oppervlakkig epithelium; slechts enkele primairfollikels zijn te zien; een enkele kleine follikel van de Graaf. Een groote follikel, die in atresie is overgegaan. Corp. albic. Hier en daar groepen deciduacellen. E. Linker ovarium afkomstig vaneen graviditeit van 8 maanden. Abortus, manueele verwijdering van placenta. Na een week totaal exstirpatie van den uterus wegens sepsis. Rechter ovarium werd niet verwijderd. Weinig oppervlakkig epithelium. Weinig primairfollikels. Een groote follikel, die een zeer onregelmatigen vorm heeft, waarvan het epithelium nog goed tegen den wand ligt, doch waarvan de cellen reeds in degeneratie zijn overgegaan (atresie); een groot corpus albic. en verschillende kleinere. Op een enkele plek zijn deciduacellen waar te nemen. F. 2 halve ovaria afkomstig vaneen zwangerschap van 5 maanden. Rechter helft. Het oppervlakkig epithelium is verloren gegaan; vrij veel primairfollikels, enkele daarvan in hoogeren graad van ontwikkeling. Verschillende atretische follikels; corp. atretic. Corpus luteum met sterke bindweefsel en vaatwoekering tusschen de luteïnecellen. Inde holte wordt veel bindweefsel en fibrine (?) aangetroffen. Hier en daar worden nog theca internacellen waargenomen. Inde luteïneeellen zijnde kernen dikwijls duidelijk te herkennen, doch veelal ook niet (degeneratie?). Corp. albic. Geen decidua weefsel. Linker helft. Geen corp. lut.; overigens als in rechter helft.