G. Stukje vaneen rechter ovarium, afkomstig vaneen zwangerschap van 5 maanden. Links een tot aan het diaphragma reikend ovariaal carcinoom; rechter ovarium bevatte een appelgroote dermoidcyste. Het oppervlakkig epithelium is slechts hier en daar te zien. Zeer weinig primairfollikels. Verschillende, atretische follikels; corp. atretic; corpus luteum; corp. albio. Ineen gedeelte der praeparaten is een gedeelte van de dermoidcyste te zien (vetcellen). Geen decidua. H. 2 halve ovaria, afkomstig vaneen zwangerschap van 6 maanden. I Het oppervlakkig epithelium is slechts hier en daar te zien. Zeer weinig primairfollikels. Een groote en verschillende kleinere, corp. albic Op een enkel plekje deciduaoellen. 11. In dit gedeelte van het ovarium is een klein corpus luteum aanwezig, waarvan een gedeelte reeds hyaline ontaard is. Geen deciduaweefsel te zien. Overigens als in I. I. Het rechter ovarium en de helft van het linker ovarium afkomstig vaneen zwangerschap'van 7 maanden? (Seotiepraeparaat.) L. Het oppervlakkig epithelium is gedeeltelijk behouden gebleven. Vrij veel primairfollikels. Atretische follikels. Corpus luteum. Corp. albic. Een enkel plekje met deciduacellen. R. Het oppervlakkig epithelium is goed behouden gebleven. Veel primairfollikels, enkele daarvan in hoogeren graad van ontwikkeling. Atretische follikels van verschillende grootte. Zeer weinig deoiduaweefsel. De volgende 4 ovaria (J I—4) zijn afkomstig van puerperae, die dadelijk p. part. geopereerd werden of stierven. J 1. Oppervlakkig epithelium slechts hier en daar te zien. Enkele primairfollikels, vrij groote atretische follikels. Corp. atretic. Coip. albic. Geen decidua. J 2. Weinig of geen oppervlakkig epithelium. Zeer weinig primairfollikels. Verschillende atretische follikels in allerlei grootte. Corp. atret. Corpus luteum, waarin veel bindweefsel en veel vaten. Het luteïneweefsel is nog vrij goed behouden gebleven, in verschillende cellen zijn- nog duidelijk kernen waar te nemen; corp. albic. in verschillende stadia. Zeer weinig deciduaweefsel. J 3. Weinig of geen oppervlakkig epithelium. Geen primairfollikels te zien, doch enkele follikels in hoogeren graad van ontwikkeling. Atretische follikels, en corp. atretic. Verschillende corp albic.