EEN NIEUWE TUINBOUWVAKSCHOOL TE SAPPEMEER

Zoo ergens, dan is een Tuinbouwvakschool op haar plaats in Sapp'emeer! Reeds in den trein ziet een reiziger, dat men hier in een centrum van tuinbouw is. Geheele „velden" vol broeiramen, groote en kleine complexen van kassen, hooge pijpen, en akkers naast akkers met nieuwe gewassen toonen reeds aan den opperv{akkigen toeschouwer, dat de tuinbouwontwikkeling hier van groote beteekenis is. De Veenkolonialen hebben steeds de wetenschap ingeschakeld bij de productie van hun cultuur-gronden en doen dat ook op dit nieuwe terrein. Vele kanalen, de spoorlijn, goede waterstanden en gronden... mèt (niet te vergeten!) het bekende initiatief der bevolking maken, dat de oppervlakte voor tuinbouw — die voor een tiental jaren reeds plm. 250 HA besloeg — nog is uitgebreid. Dinsdag 9 Sept. is de nieuwe Tuinbouwvakschool officieel geopend door den Dir.-Gen. v. d. Landbouw, den heer Ruiter, en is gunstig gelegen te midden van den proeftuin, -naast het Sportterrein.

Links: Overzicht van den mooien proeftuin, die hier tevens het studieterrein is voor de leerlingen.

Na de opening volgde bezichtiging van den proeftuin. De heer lr. Heemstra, rijksconsulent voor den Tuinbouw, tevens Dir. der Tuinbouwvakschool, gaf deskundige uiteenzettingen omtrent de gewassen.

Burgemeester Jonkeren van Sappemeer opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom aan de genoodigden en gaf een overzicht van al het werk, dat leidde tot de bouw der school.

Dc eigenlijke openings~ rede werd uitgesproken door den heer C. J. Ruiter, dir.-gen. v. d. Landbouw.

Foto'i Polkers

Hieronder: Dc groote warenhuizen trokken natuurlijk ook aller aandacht.