Een viertal Jankers 52 gereed voor den start.

Links: Een rubberboot wordt in het vliegtuig geheschen.

JU

Manusje van alles aan het front

De Junkers 52 is een der oudste typen verkeersvliegtuigen, die nog in dienst zijn. Maar deze kisten zijn daarom nog allerminst ouderwetsch. Integendeel, dat thans nog in 25 landen dit vliegtuigtype voor verkeersdoeleinden op de groote luchtlijnen wordt gebruikt, is een bewijs, dat het nog steeds op de hoogte van zijn tijd is.

Thans echter heeft de „Ju 52" ook in oorlogsomstandigheden zijn bruikbaarheid bewezen, want in grooten getale wordt dit type vliegtuig thans door de Duitsche weermacht als transportvliegtuig gebruikt. Voor allerlei transporten is de Ju 52 geschikt: voor munitie, benzine, wapens, vliegtuigonderdeelen, motorrijwielen, en ook voor parachutisten en lucht-landingstroepen.

De foto's op deze pagina laten zien, hoe een pionier-stoottroep, die aangewezen is voor een speciale opdracht, met al zijn oorlogstuig in een Ju 52 wordt geladen. Dergelijke transporten door de lucht hebben ten doel materiaal en troepen snel daar in den strijd te werpen, waar zij noodig zijn. De Ju 52 met zijn groot laadvermogen en zijn nooit falende bedrijfszekerheid is voor dergelijk vervoer uitstekend geschikt. Thans wordt dit weer aan het oostelijk front bewezen.

Foto'. Europa-Prest Stapf

Rechts: Het inladen van een pioniers-stoottroep in 'n transport' vliegtuig van het type Ju 52.

Rechts onder: Soldaten, geweren, een lichte mitrailleur alles vindt een plaatsje in de Ju 52,