NIEUWE REGELS

Een aantal veranderingen, waarop iedereen speciaal moet letten.

Het begint al heel spoedig na uw geboorte. Dan wordt U naar de doopplechtigheid gereden of dan profiteert uw mama van den eersten den besten zonnigen dag om met U in den kinderwagen uit rijden te gaan. Hoe dan ook: U neemt deel aan 't verkeer, zij 't dan ook, dat anderen er U aan laten deelnemen.

En als U op uw eigen beenen kunt staan, gaat U er verscheidene

malen per dag op uit, en stort U in 't verkeer.

Tenslotte, als U overleden bent en men leidt uw stoffelijk overschot naar uw laatste rustplaats, ...dan komt 't verkeer er nóg eens aan te pas.

Waarmee we maar zeggen willen, dat 't voor den mensch een «aak van eiken dag is, en speciaal in den modernen tijd, nu 't verkeer gevaarlijk en gecompliceerd is

Fietsen mogen voortaan niet meer over trottoirs worden voortgeduwd.

Kinderspelen in eiken vorm zijn op den rijweg verboden, tenzij op wegen, welke voor doorgaand verkeer zijn gesloten. (Dit pleit dus voor de invoering van „speelstraten" in de steden).

Hieronder: Kinderwagens, invalidenwagens en dergelijke mogen op de trottoirs zoowel als op de rijwegen worden voortgeduwd. In 't algemeen echter is 't trottoir voor dergelijke voertuigen 't veiligst.

Hieronder: Indien bij tramhalten de passagiers op de rijbaan in- en uitstappen, mag men slechts met matige snelheid en op zoodanigen afstand voorbijrijden, dat er geen gevaar voor de passagiers ontstaat; zoo noodig dient de bestuurder stil te houden. (Het strikte verbod om voorbij te rijden wordt dus opgeheven; reden voor de tramwegmaatschappijen om meer vluchtheuvels aan te brengen). In straten met eenrichtingsverkeer mag men trams aan weerszijden voorbij rijden.

Verboden! Een wielrijder mag geen paraplu opsteken.