De traditie getrouw zal ook dit jaar weer een speciaal Kerstnummer verschijnen. Een schat van ontspanningslectuur bevat het Kerstnummer 1941. Bekende Nederlandsche schrijvers en schrijfsters werkten er aan mee, o.a. Antoon Coolen, M. Doekes—de Wilde, Els van Duin e. a. Als U gezellige feestdagen wilt hebben, bestelt II dan tijdig het Kerstnummer 1941. De vraag zal groot wezen en het zou jammer zijn, als wij U moesten teleurstellen. Het Kerstnummer 1941 is de volgende week verkrijgbaar bi) den bezorger van dit blad è 60 Ct. Het wordt U franco per post toegezonden, als U een postwissel van 75 ct. stuurt aan de Geïllustreerde Pers N.V., Afd. Verkoop, Postbus 497, Amsterdam-C. TNUMMER 1941 Gauw Mammie, doe het in mijn fleschje! Er is geen kind, of het is döl op „Meliorine", het heerUj k e, voedzame Kindermeel. En vrat voor Moeders 66 k veel er is geen kinderarts, ol hij is bu.en gewoon tevreden over datzelfde „Meliorme ^Het 'n zeer hoog lichtverteerbaar eiwitgehalte, et is een zuiver natuurproduct, van de fijnste geboorten (voedzaam!) vervaardigd. Daarom smaakt het lekker Z daardoor werkt het niet stoppend. Neem voor baby het beste : Neem Meliorine 1 Per pak van 250 «ram 25 et. MELIORIN N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" voorheen GEBROEDERS LAAN WORMERVEER

KAN IK U HELPEN?

ZOO VRAAGT: CLINGE DOORENBOS

VERANDERINGEN OP TIL IN DE RUBRIEK VAN CLINGE DOORENBOS

Ondanks de maatregelen tot papierbeperking die zich natuurlijk ook tot ons blad hebben uitgestrekt, is tot nu toe de rubriek van onzen medewerker Qinge Doorenbos in vollen omvang gehandhaafd, omdat we weten, dat de lezers deze rubriek op prijs stellen. Maar toch was het ons reeds eenigen tijd duidelijk, dat er iets op gevonden moest worden, en we meenen thans inderdaad iets goeds gevonden te hebben, namelijk een verandering in den opzet.

Evenals tot nu toe zal Cllnge Doorenbos vragen van lezers beantwoorden. De kwesties die voor iederen lezer interessant zijn, blijven een plaatsje vinden in de rubriek, maar herhaaldelijk komen vragen binnen, die alleen voor de vragenstellers zelf van belang zijn. Dergelijke vragen zullen voortaan rechtstreeks worden behandeld; deze antwoorden zullen dus niet meer In de rubriek worden opgekomen. Duidelijke vermelding van naam en adres is hierdoor noodzakelijk geworden.

Van de gelegenheid maken we gebruik om er aan te herinneren, dat onmogelijk alle vragen beantwoord kunnen worden, want de toevloed is zóó groot, dat één mensch ze niet alle kan verwerken. Het insluiten van postzegels (wat sommige vragers geheel onnoodlg doen) heeft geen invloed op de kwestie, of de vragen worden beantwoord, 't Zijn de vragen zelf — op welk gebied ook — die de moeite waard moeten zijn. en daarbij mag men bedenken, dat Clinge Doorenbos graag iedereen helpt, als 't hem ook maar eenlgszins mogelijk is. Maar nu komt er nog iets belangrijks!

Behalve antwoorden op vragen van abonné's zal men voortaan in deze rubriek een wekelijksch praatje van Clinge Doorenbos vinden. De onderwerpen van deze causerietjes zullen sterk varieeren •— de eene keer zal de vraag van een lezer hem inspireeren, de andere keer zal hl] een actueel vraagstuk onderhanden nemen — maar heel zeker zullen deze wekelljksche artikelen van Cllnge Doorenbos telkens opnieuw de aandacht van iederen lezer trekken.

Zoo ziet men, dat de „horizon" van deze rubriek verruimd wordt, en desondanks bereiken wij de noodige ruimtebesparing.

Hoe dét kan, zult U allemaal de volgende week wel zien!

DE REDACTIE.

N.B. Het eenlge adres waaraan vragen voor deze rubriek gericht kunnen worden blijft:

Qinge Doorenbos, „De Clinge"

' Bussum.

Hartje te N. — U vraagt, hoe men er toe gekomen is, om een dóódgewoon menschelijk orgaan als het hart voor allerlei beeldspraak te gebruiken en U wilt weten, waarom men juist èltijd het hart hiervoor kiest en nóóit eens iets anders.

Niet èlle onderdeelen van de vernuftige machine die Mensch heet, zijn volkomen onmisbaar, maar tot de allerbelangrijkste behoort het hart, althans, daar gaat men vanuit en

daardoor is dit van zélf een groote rol in onze spreek- en schrijftaal gaan vervullen. Wij zien er het edelste lichaamsdeel in.

Waarom gunt U Uw hart dit voorrecht eigenlijk niet? Hebt U misschien iets tégen Uw hart of ligt U er mee overhoop? Overigens staat het U volkomen vrij, om in Uw spreek- en schrijftaal Uw hart voortaan te boycotten (figuurlijk natuurlijk). Het lijkt mij zelfs niet onvermakelijk: Hij drukte haar aan zijn milt; zij is een goednierige ziel; hij is een openleverig persoon; juffrouw, ik heb iets op mijn galblaas; op dit laaglongig gezegde gaf zij een hoogmagig antwoord; mijn blindedarm klopte in mijn keel; heb het stuitje eens, dat je me aanraakt!

De drie bollebozen. — Dat wuiven kan ik onder Uw omstandigheden, niet zoo „erg" vinden, al „hoort" het natuurlijk eigenlijk niet.

Aan Uw verzoek om correspondentie-bemiddeling kan ik tot mijn spijt niet voldoen. Van harte beterschap!

ƒ. S. te A. — Jongen jongen, dèt is geen kleinigheid: 85 pond aangekomen! Je komt zoo langzamerhand in aanmerking om aangegeven te worden bij de distributie; alle gekheid op een stokje: het is een reuzenstrop, dat je nu uit je broek bent gegroeid, maar dat kun je dat meubelstuk niet kwalijk nemen, want déér kon het niet op verdacht zijn.

Ja, en wat nu? Punten voor een andere hèb je niet en nu vraag je mi], of ik ook iemand weet, die een pantalon voor je beschikbaar heeft! Ik zal het eens even vragen; als ik er een voor je krijg, zal ik hem direct dóórzenden.

U hebt het al kunnen lezen : Een vreemdsoortig soort verzoek: lan ligt ergens in verpleging En lan barstte uit zijn broek.

lan is nu zoo ver gekomen.

Dat hij daag'lijks wand'len mag. Maar lan komt natuurlijk liever Zónder broek niet voor den dag. Wie maakt Jan wat minder

[broekloos? Wie maakt lan eens broekenblij? Wie heeft er twee broekenpijpen Met een broekzitvlak er bij? Hoe zoudt U zich voelen, als U In lan's schoenen eens moest staan? Als U soms een broek te véél hebt. Toe. mag Jan die broek dan aan?

G. H. te H. — Naar aanleiding van Uw verzoek zond ik U een boekje met voordrachten, waarmede ik U het beste succes toewensch; verder laat ik Uw noodkreet hieronder volgen en ik ben er van overtuigd, dat er nog anderen zijn, die U zullen kunnen en willen helpen. De patiënten van het Volks Sanatorium te Hellendoorn willen probeeren, zélf voor de noodige ontspanning te zorgen in de komende wintermaanden; wie helpt hen aan geestige voordrachten, gedichten en ander dergelijk materiaal? Adres: G. Hoogvorst, Volks Sanatorium, Hellendoorn (O.)

Zwartkopje te M. — Da's lastig! U schrijft:

Ik heb verkering met een jongen waar ik veel van hou maar nu wordt