Een karakteristieke kop van den jubileerenden Willy Derby. Zoo kent „zijn" publiek hem, goedlachs, vol humor en daar tusschen door een van zijn gevoelige liedjes zingend. Vijl en twintig jaar staat deze meest populaire Neder-* landsche „volkszanger" al weer op de planken!

Een grappige foto van Willy uit zijn eerste jaren. Men lette op de keurige hooge hakken onder zijn schoenen!

Foto's Cor Dokter

Rechts: Hei jubileum-tournée eischt veel zorg en organisatie. Een vroolijk nummer wordt besproken met Roland Wagter, den bekenden carlcaturist en leider van het tournie.

Hoe vaak zal hij nu in den loop van die vijl en twintig jaar zoo voor den spiegel gezeten hebben om te zien ol zijn „werhpakje" in orde is?

Een volkszan

WILLY DERBY 25 JAK

Willy Derby, ongetwijfeld een van Nederlands meest populaire volkszangers, de chansonnier met ,,een lach en een traan", de man, die in Nederland en daarbuiten tallooze geestdriftige aanhangers telt, staat eind December 25 jaar op de planken!

,,M'n broer, Lou Bandy, verweet mij, dat ik valsch zong, terwijl ik op mijn beurt stokstijf volhield, dat hl) geen toon kon houden en zoo kwam er al spoedig een jammerlijk einde aan ons optreden als duettisten! Maar dat is nu al weer bijna vijf en twintig jaar geleden en wij stonden pas als beroepsmenschen op de ' planken."

Wij zitten in zijn gezellige Haaigsche woning zoo wat te keuvelen met den zilveren Willy Derby, zilver niet vanwege zijn haren, hoewel een kwarteeuw liedjes zingen niet voorbij gaat zonder dat er „zilv'ren draden tusschen 't goud" komen, maar zilver vanwege zijn 25-jarig jubileum.